in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 ЈУЛИ: Зголемете ја физичката активност! Лавовите се задоволни, Рибите се чувствуваат сигурни, Девиците се нервозни

ОВЕН

Размислувате во насока на проширување на вашиот бизнис на странски пазар. Вие сте посветени на добивање информации за тоа што вели законот за тоа. Вие сте тотално незаинтересирани за брак и партнер. Здравјето е задоволително.

 

БИК

Се обидувате да ги надминете деловните тешкотии, но не можете да го направите тоа. И покрај тоа што сте обесхрабрени, сепак сте упорни во остварувањето на целта. Ви пречи што брачниот другар е фокусиран на сите области, освен на брачниот другар. Имунитетот се намалува.

 

БЛИЗНАЦИ

Тврдоглав си, упорен, не се откажуваш од голот, иако е очигледно дека има поголеми потешкотии. Емотивно сте фрустрирани и верувате дека никогаш нема да ја пронајдете вистинската личност за себе. Мускулите се слаби. Би било добро да започнете со вежбање.

 

РАК

Вие сте задоволни од тоа како се развива бизнисот. Ако имате закажано рочиште, ќе се снајдете добро на суд. Бракот е во криза. Имате впечаток дека што и да пробате не го спасува бидејќи емоциите на неговата партнерка се изгаснати. Здравјето е стабилно.

 

ЛАВ

Би било добро да избегнете преговори или да испратите некој да ве замени. Вие сте доста крути, непопустливи дека ве чека фијаско на преговарачката маса. Вие сте задоволни со тоа како се развива врската. Здравјето е стабилно.

 

ДЕВИЦА

Вие сте толку незадоволни од деловната соработка што одеднаш ја прекинувате. Вие сте доста загрижени и нервозни за финансиите. Вие сте тотално незаинтересирани за промена на статусот на слободна личност. Нервите се чувствителни.

 

ВАГА

Работата е стабилна, а работата ја работите без брзање, во работна, но опуштена атмосфера. Го изнервирате партнерот велејќи му го истото и барајќи да го смени однесувањето што не му паѓа на памет. Здравјето е одлично.

 

ШКОРПИЈА

Ве очекува сериозен разговор со претпоставен. Таа не е задоволна од вашите резултати. Ви дава совети и предлози како да ги решите проблемите. Вие сте целосно оставени на вашите емоции. Премногу сте задоволни од врската. Можна е главоболка.

 

СТРЕЛЕЦ

Проблемите се натрупаа толку многу што не можете да ги решите. Не сакате притисок на работа. Вашиот сопружник ви ја обезбедува потребната поддршка во овој период. Вие сте многу нервозни и загрижени. Потребна ви е пауза.

 

ЈАРЕЦ

Тајните деловни преговори напредуваат добро. Правите долгорочни планови со колегите. Нема настани на полето на убовта и тоа го прифаќате како неизбежно. Здравјето е стабилно. Се релаксирате со книга, музика или пијалок.

 

ВОДОЛИЈА

Одличен ден е за решавање на судски прашања. Сè оди во ваша корист. Тоа прави да се чувствувате моќно и победнички. Премногу сте задоволни од врската. Уживате во опуштена врска со партнерот. Здравјето е стабилно.

 

РИБИ

Вашиот успех одекна. Уживате во пофалбите. Се чувствувате самоуверено. Врската со брачниот другар е стабилна. Во релаксирана атмосфера, разменувате информации за тековните настани. Здравјето е одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote