in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 МАЈ: Вие сте дарежливи во љубовта! Близнаците даваат се од себе на работа, Рибите работат на подобрување на бракот, Стрелецот уморен од животот

ОВЕН

 

РАБОТА: Ве чека среќен период. Одмори се можни. Ако работите, немате грижи за овој план. Вашето време на работа минува некако брзо и опуштено.

ЉУБОВ: Вашата страст и импулсивност сега доаѓа до израз, но на позитивен начин. Можно е вашиот партнер да ве обожава уште повеќе поради тоа. Ќе уживате!

ЗДРАВЈЕ: Одлично! Вие не треба да имате никакви проблеми во оваа област. Полни сте со позитивна енергија!

 

БИК

 

РАБОТА: Имате многу деловни обврски пред вас и свесни сте дека треба да се посветите максимално на работата. На крајот на денот, ќе бидете задоволни затоа што заработката ќе биде поголема од очекуваната.

ЉУБОВ: Вашето секојдневие е исполнето со љубов и внимание од саканата личност. Уживате да бидете во нејзино друштво. Среќни сте затоа што мислите дека сте ја одбрале вистинската личност за вас.

ЗДРАВЈЕ: Проблемите со крвната слика што сте ја имале треба постепено да се решаваат.

 

БЛИЗНАЦИ

 

РАБОТА: Поволен ден е, ќе се ослободите и нема да имате некои поголеми обврски или грижи поврзани со работата. Може да се каже дека претстои прилично релаксиран период.

ЉУБОВ: Вие сте многу посветени на анализата на личноста што ја сакате. Можно е малку да претерате. Препуштете се на своите чувства и не оптеретувајте се со никакви грижи.

ЗДРАВЈЕ: Нема проблем! Се чувствувате добро во вашата кожа и имате доволно енергија за сè.

 

РАК

 

РАБОТА: Подготвени сте да започнете големи инвестиции затоа што верувате дека тоа е единствениот начин да успеете во областа на приватниот бизнис. Може да очекувате дека ризикот ќе се исплати.

ЉУБОВ: Ве очекува значаен разговор со сакана личност за време на кој ќе одлучите за заедничка иднина. Ако планирате брак и живеете заедно – тоа е поволен период.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете. Важно е да не претерувајте со мрсна храна и слатки.

 

ЛАВ

 

РАБОТА: Полни сте со енергија и се чувствувате некако насилно, како ништо да не може да ви застане на патот. Користете го овој позитивен моментум за да бидете што е можно попродуктивни.

ЉУБОВ: Подготвени сте да започнете со конкретна акција без многу размислување. Страстите донекаде ви го заматија умот. Вие само сакате да ја придобиете личноста што ја сакате.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка е можна, затоа внимавајте на тоа, особено наутро.

 

ДЕВИЦА

 

РАБОТА: Значителна финансиска добивка дефинитивно ќе го подобри вашето расположение. Одличен ден е за работа! Може да очекувате да бидете многу задоволни од ситуацијата.

ЉУБОВ: Размислувате трезвено и знаете што сакате. Можно е веќе да сте ја стекнале безбедноста за која се стремите досега. Во овој план, сè постигнувате на планиран начин, иако се во прашање емоциите.

ЗДРАВЈЕ: Се препорачува да се провери состојбата на хормоните за секој случај, иако не треба да има поголеми отстапувања.

 

ВАГА

 

РАБОТА: Имате големи очекувања и сакате да постигнете забележителен успех на ова поле. Вие се грижите за градење на добра слика во деловниот свет и проширување на контактите.

ЉУБОВ: Дарежливи сте кон саканата личност. Кога станува збор за љубовта, не жалам што дадовте се од себе. Можете да очекувате дека вашиот партнер ќе ви возврати со емоциите.

ЗДРАВЈЕ: Можна е вртоглавица. Не се вознемирувајте премногу во текот на денот.

 

ШКОРПИЈА

 

РАБОТА: Се обидувате да покажете колку сте амбициозни и да докажете дека вашите идеи не треба да имаат конкуренција. Ако сте упорни, сите ќе ги слушаат вашите совети.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност што сте ја запознале на јавно место и со која можете да имате интересен флерт. Имате шанса да имате нови loveубовни искуства.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Вие сте задоволни од вашиот живот и од вас зрачи некоја позитивна енергија.

 

СТРЕЛЕЦ

 

РАБОТА: Можно е да добиете помош во врска со работата од пријател. Се препорачува соработка со воздушни знаци. Вагата ви одговара особено.

ЉУБОВ: Вие сте опуштени и имате искрен, пријателски однос со вашата сакана. Нема што да криете од неа затоа што сметате дека треба да бидете тука едни за други и во добро и во зло.

ЗДРАВЈЕ: Нема проблеми на ова поле. Може да бидете максимално опуштени.

 

ЈАРЕЦ

 

РАБОТА: Можно е сега да сте во улога на шеф, авторитет и да ви се допаѓа многу. Отсекогаш сте се гледале во ваква улога и сте задоволни затоа што амбициите конечно се остварија.

ЉУБОВ: Како да сте му наметнале пакет правила на вашиот партнер што тој мора да ги следи. Обидете се барем малку да се опуштите покрај него. Љубовта е прашање на емоции, а не прашање на план и програма.

ЗДРАВЈЕ: Хроничните проблеми што сте ги имале постепено се намалуваат и се чувствувате подобро.

 

ВОДОЛИЈА

 

РАБОТА: Помош од личност од странство повторно ви приоѓа и знаете дека тоа е некој на кој можете да се потпрете. Може да очекувате и помал прилив на пари што ќе ве „турка“.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа слободата, но исто така го сакате и вниманието што го добивате од една личност. Не сум сигурен по која насока да се движам. Не размислувајте премногу однапред, бидете спонтани.

ЗДРАВЈЕ: Спортувајте и бидете активни. Важно е да останете во добра форма.

 

РИБИ

 

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата во оваа област и сметате дека сте постигнале многу за многу краток временски период. Пред вас е уште многу работа, но ништо не ви е тешко.

ЉУБОВ: Ако ви се допаѓа личност родена во знакот на Вага, можете да очекувате добра врска со него. Двајцата сте одлични романтичари и се стремите кон некои слични идеали, вие сте интересна мешавина.

ЗДРАВЈЕ: Се препорачува да пиете повеќе течности и да внимавате на прекумерна топлина.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote