in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 СЕПТЕМВРИ: Шкорпиите мора да донесат одлука, а еден знак налета на опасна љубовна врска Дневниот хороскоп за 21 септември вели дека Бикот мора да биде поодлучен, а Јарците да ја намалат напнатоста

Овен

Работа: Солиден ден претстои за повеќето Овни да се насочат во повеќе деловни области во нивниот енергичен ритам. Нагласени се надворешните работи.

Љубов: И оваа среда треба да има можности за запознавање нови фини луѓе, но освен флерт, не очекувајте некои поголеми случувања.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

 

Бик

Работа: Ќе мора да поправите нешто, внимавајте да не претерувате со соработниците, колку и да сте во право.

Љубов: Поволни се аспектите за да се посветите на љубовната сфера на начин кој најмногу ви одговара и да спроведете барем една посакувана акција. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

Близнаци

Работа: Држете се до вистинските факти со што е можно помалку разговор, за да не кажувате нешто што не треба и да си ја комплицирате ситуацијата, особено кога станува збор за комуникација со вашите важни деловни соработници.

Љубов: Не дозволувајте некој од надвор да се меша во вашите партнерски односи. Ако сте во можност, би сакале пократко патување.

Здравје: Кардиоваскуларни проблеми, одморете се доволно.

 

Рак

Работа: Можни се одложувања за работи кои ви се важни, особено кога станува збор за договори и документи. Нема што да се грижите, прифатете го ова како лош период во моментов.

Љубов: А кога станува збор за љубовната сфера, понекогаш е добро да ја погледнете реално ситуацијата во која се наоѓате, да се помирите со моменталната ситуација и потоа да продолжите понатаму.

Здравје: Можна главоболка.

 

Шкорпија

Работа: Завршете се што е оставено зад себе, пресечете неколку приказни, завршете со формалности, подгответе се да дадете неспоредливо повеќе енергија и волја од претходно и успехот ќе дојде.

Љубов: Најмногу ќе си помогнете ако иницијативата овој ден и ја препуштите на другата страна.

Здравје: Метеоропатски реакции.

 

Стрелец

Работа: Некои од вас, со малку среќа, ќе можат да стават крај на работните места и проектите кои веќе извесно време ве оптоваруваат и го попречуваат развојот на вашиот бизнис.

Љубов: Би уживале во дружењето со пријателите, организирањето ноќно излегување, а можеби и домашна верзија. Опуштете се и уживајте во добро друштво.

Здравје: Потребна ви е некаква психофизичка релаксација.

 

Јарец

Работа: Во поголемиот дел од овој ден, Јарците треба да имаат дополнителни мотиви за завршување на неподмирените деловни обврски од претходниот период, доколку ги има. Време е да свртите нов деловен лист.

Љубов: Ќе ви треба многу флексибилност и тактика доколку сакате да избегнете можни недоразбирања со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

 

Водолија

Работа: Вашите лидерски способности би можеле да дојдат до израз денес, особено кога станува збор за нови деловни зделки. Никогаш нема никакви изненадувања за вас.

Љубов: Излезете заедно, дружете се со луѓето што ги сакате, бидете приврзани еден со друг и уживајте.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

 

Риби

Работа: Само завршувате една работа, а потоа може да ви се појави нешто друго, друго, трето и така може да се редат обврските и неочекуваните ситуации во текот на целиот ден. Чекор по чекор, без нервоза и се ќе решите.

Љубов: Доколку неодамна сте запознале нова личност, посветете уште повеќе внимание бидејќи тоа може да има многу стимулирачки ефект врз вас и да направи да се чувствувате убаво и пожелно.

Здравје: Пазете се од инфекции, настинки.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote