in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 21 СЕПТЕМВРИ: Наскоро заработката ќе ви биде многу подобра ! Биковите се чувствуваат добро, Лавовите наскоро ќе стапат во контакт, Јареците се посветени на работата

ОВЕН

Ќе успеете да ги реализирате вашите планови. Генерално функционирате без притисок и задоволни сте од околностите на работа. Можно е да не сте сигурни за чувствата на вашата симпатија и дека ви треба време да се опуштите. Ќе уживате во прошетка.

 

БИК

Можни се компликации во текот на денот кога станува збор за работа, затоа обидете се да бидете доволно концентрирани. Ве очекува многу добар ден кога станува збор за емоциите. Се чувствуваш добро. Ве очекува одличен ден.

 

БЛИЗНАЦИ

Добивате значително подобрување во вашата деловна ситуација. Вашата заработка ќе биде многу подобра наскоро. Ако сте имале проблеми во комуникацијата со саканата личност, или љубоморни испади, ќе се помирите. Заморот ве придружува.

 

РАК

Немате доволно доверба во луѓето со кои тесно соработувате, што е поголема кочница за вас. Посветени сте на градење на најдобар можен однос со личноста за која се грижите. Грижете се за циркулацијата.

 

ЛАВ

Може да добиете помош од некој што е роден во знакот на земјата. Деловната состојба полека се подобрува. Ви се допаѓа личност која е поврзана со вашата блиска околина. Наскоро ќе бидете во врска. Немате здравствени проблеми.

 

ДЕВИЦА

Постигнавте потполно стабилна атмосфера и задоволни сте од тоа. Планирате уште поголеми проекти и работни места во иднина. Новото познанство што ве очекува денес може да донесе многу среќа. Грижете се за вашето срце.

 

ВАГА

Можно е да не сте задоволни од односот што го имате со колегите. И покрај тоа што се трудите многу, сепак многумина се против вас … Новата личност ви го покажува својот интерес, што многу ве импресионира. Подготвени сте за промени. Внимавајте на вашите очи.

 

ШКОРПИЈА

Се оди како и обично кога станува збор за работа. Можно е да имате и дополнително слободно време. Време е да се соочите со грешките што сте ги направиле кон вашиот партнер во минатото. Проблеми со стомакот.

 

СТРЕЛЕЦ

Конечно, вашата кариера се движи во посериозна насока. Чекор по чекор, доаѓате во уште подобра ситуација. Ако сте слободни, можен е флерт. Почетокот на новата врска се уште не е на повидок. Грижете се за синусите.

 

ЈАРЕЦ

Максимално сте фокусирани на вашата работа и многу е важно да направите се што другите, но и вие лично, очекувате од себе. Ако ви се допаѓа некој роден во огнениот знак, имајте добар ден. Внимавајте на тироидната жлезда.

 

ВОДОЛИЈА

Раскинувањето на договорот може да значи поголем пад на бизнисот или прометот за вас. Следува помалку разочарување. Раскинувањето или бракот ве погоди многу потешко отколку што очекувавте. Проблеми со јајниците или простатата.

 

РИБИ

Нема да бидете оптоварени, деловните проблеми се чини дека се решаваат сами по себе. Среќата генерално ве придружува денес. Ве радува ново љубовно познанство. Сакате се да оди постепено. Можни проблеми со крвната слика.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote