in

УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 АПРИЛ: Исклучително поволен ден за сите знаци! Јарец осамен, Стрелец кој работи на усовршување, Вага одмара, Овен опкружен со проблеми

ОВЕН

 

Иако на прв поглед се чини дека сè работи како што треба, сепак во вашето деловно опкружување има проблеми кои ве опкружуваат. Вие сте заљубени и не ви е лесно да и пријдете на личност која ви се допаѓа. Можни се проблеми со срцето.

 

БИК

 

Нема потреба да се грижите за работа, можете да се надевате дека вашата состојба ќе се подобри и стабилизира. Вашата врска со саканата личност ќе биде доста проблематична во наредниот период. Можен е пад на имунитетот.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Постојат голем број ограничувања и не можете да постигнете сè што сакате во областа на работата во моментов. Партнерот се обидува да ви ги покаже искрените чувства што ги има кон вас, но ви се чини дека тоа не е доволно. Проблеми со бубрезите.

 

РАК

 

Нема да имате премногу деловни обврски. Ќе се посветите на некои од вашите хоби или други активности. Ве мачи да мислите дека вашиот поранешен партнер може да има какво било влијание врз вашата врска. Проверете ја крвната слика.

 

ЛАВ

 

Имате среќа и задоволни сте од околностите во кои се наоѓате кога станува збор за работата. Пред вас е многу поволен ден за нов познаник. Може да се надевате на позитивни промени. Грижете се за вашиот крвен притисок.

 

ДЕВИЦА

 

Добар ден е да започнете нов бизнис, вашата судбина е во прилог на нови проекти. Ако сте во долга врска, можно е вашата врска со вашата сакана да падне во состојба на монотонија. Проблеми со цревата.

 

ВАГА

 

Во бизнисот, не ви е лесно да реализирате сè што сакате. Дајте си време. Флертувате со личноста за која се грижите. Бидете сигурни дека таа има некој друг. Чувствителни проблеми со грлото.

 

ШКОРПИЈА

 

Добивате помалку пари отколку што очекувавте. Можеби имате проблеми со некои долгови и трошоци. Вашата љубовна ситуација може да се стабилизира во наредниот период со некој близок. Зголемен апетит.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Ќе ја подобрите ситуацијата кога станува збор за полето на работата. Можно е да имате поволни околности. На емотивно поле, ќе имате проблеми со вашата сакана личност кои не можете лесно да ги решите. Пазете се од можни повреди.

 

ЈАРЕЦ

 

Критики кон претпоставените се можни, но важно е да ги прифатите дипломатски. Сигурно се чувствувате блиски со партнерот и убаво е кога сте заедно. Вашиот брак генерално работи добро. Можни се проблеми со телесната тежина.

 

ВОДОЛИЈА

 

Ќе оставите многу позитивен впечаток на вашите соработници. Ве очекува нов важен деловен разговор. Личност која живее во ваша близина ќе покаже дека започнала да негува романтични чувства кон вас. Проблеми поради исцрпеност.

 

РИБИ

 

Слободно покажете го своето мислење и бидете подготвени да се борите за вашиот деловен статус. Постои можност да постигнете стабилна и позитивна атмосфера во односот со вашата сакана.Се е подобро во однос на здравјето.

Како ви се допаѓа?

-1 поени
Upvote Downvote