in

Дневен хороскоп за 22 декември: Биковите ги очекува изненадено патување, лавовите флертуваат на работа

ОВЕН

РАБОТА: Вложувате премногу енергија во бизнисот. Вие сте нетрпеливи и сакате резултатите од вашата работа да бидат видливи што е можно побрзо.

ЉУБОВ: Ве очекува ново познаство, но не сте воодушевени. Другата страна изгледа премногу неартикулирана за вашиот вкус.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

БИК

РАБОТА: Ве чека пократко службено патување. Не само што одлично се забавувате на тоа, туку и иницирате флерт со деловен соработник.

ЉУБОВ: Брачниот другар ви е премногу ладен. Уживате во лежерен флерт и повторно се чувствувате живи.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате одредени проблеми на работа, но се потпирате на интуицијата и нејзините насоки во решавањето на проблемите.

ЉУБОВ: Брачниот другар е загрижен за лошите финансии. Вие интимно го споделувате нејзиното мислење, но официјално ја утешите дека не е толку лошо.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Лошо сте расположени поради деловната состојба. Има многу проблеми и не е можно да се решат за краток временски период.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Вашиот партнер не забележува недостаток на емоционален ентузијазам кај вас и има илузија дека сè е во ред.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со коските.

ЛАВ

РАБОТА: Некои работни места одат добро за вас, а некои се во фаза на стагнација. Гледајте што зборувате за работата. Некој ќе ги провери вашите изјави.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа колега од работа. Не сте сигурни во неговиот статус, па затоа дискретно се распрашувате.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Одличен ден е да се започне соработка со затворени институции. Вашата упорност се исплатеше.

ЉУБОВ: Партнерот инсистира на состанок додека се сомневате во деловни обврски. Љубовта победува и го гледате партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

ВАГА

РАБОТА: Финансиите се стабилни. Размислувате за нова работа каде што би имале повеќе можности да се изразите креативно.

ЉУБОВ: Вие иницирате комуникација со партнер. Чувствувате дека конечно треба да се решат некои работи.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблем со спиењето.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Залудно ја вложувате целата своја енергија. Успевате само во соработка со странци.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија. Бидејќи лицето за кое станува збор е зафатено, вие не преземате нешто. Тоа е секогаш на ум.

ЗДРАВЈЕ: Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте прилично шармантна, духовита и опуштена. На овој начин, успевате да ги намамите потребните пари од спонзорот.

ЉУБОВ: Се каете за некои работи што сте ги направиле во минатото. Извинете што не можете да ги промените.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Добивате ненадејна деловна понуда. Не сте сигурни дали треба да го прифатите затоа што ви одговара работата каде што одлучувате независно.

ЉУБОВ: Брачниот другар инсистира на комуникација и решавање на проблеми. Вашата позиција е дека некои работи не можат да се поправат.

ЗДРАВЈЕ: Помала нервоза од минлив тип.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вие сте доста импулсивни во комуникацијата со колегите. За среќа, тие се рационални, па затоа ви укажуваат на грешки.

ЉУБОВ: Размислувате за поранешен партнер. Извинете што не кажавте и направивте некои работи како што треба.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте многу вредни и енергични, но нетрпеливи. Едвај чекате резултатите од работата да бидат изложени на јавноста.

ЉУБОВ: Негувајте емоции кон стар пријател. Размислувате дали да му ги откриете своите чувства. Во тој случај се плашите да го раскинете пријателството.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote