in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ФЕВРУАРИ: Пред вас е почетокот на прекрасна љубовна врска! Лавот мора да биде внимателен во деловните одлуки, Вагата се заљубува, Јарецот е уморен, Девицата е зафатена

Овен

Работа: Многу важен деловен состанок ќе помине со мали пречки, но на крајот ќе се договорите и ќе склучите важен договор.

Љубов: Предизвикот на љубовен план се одвива денес во деловна атмосфера и пократки патувања. Ќе ве маѓепса една Вага.

Здравје: Главоболка.

Бик

Работа: Денеска очекувајте го неочекуваното, бидејќи денешниот ден ќе ви донесе неочекувани промени во деловните договори. Разговорот со претпоставените ќе се одвива во атмосфера на бунт.

Љубов: Запознавањето со една Девица или Вага нема да ве остави рамнодушни. На повидок е нова романса.

Здравје: Солидно.

Близнаци

Работа: Разговорот зад затворени врати со вашиот претпоставен може да биде знак за недоразбирање. Сосема спротивни ставови ќе бараат компромис.

Љубов: Близнаците кои се во врска сериозно размислуваат да ја официјализираат врската. Ве очекува заедничко планирање.

Здравје: Алергија.

Рак

Работа: Подгответе резервен план и импровизирајте решенија за да ги надминете неочекуваните пречки на работа. Избегнувајте ја атмосферата на интриги и манипулации по секоја цена.

Љубов: Пред вас е бурна љубовна романса со личност која можеби ќе ја сретнете на патување.

Здравје: Алергија.

Лав

Работа: Лавовите кои соработуваат во странство можат да наидат на многу тешки деловни соработници. Ситуацијата ќе бара многу отстапки.

Љубов: Запознавањето со Скорпија или Овен може да ве доведе во многу турбулентна, но комплицирана врска.

Здравје: Тахикардија.

Девица

Работа: Денешниот состанок или краткото патување може да биде исклучително успешен и да ви донесе значаен чекор напред во кариерата.

Љубов: Ви се допаѓа една личност која ве третира топло-ладно. Смислувајте тактики како да му пристапите.

Здравје: Солидно.

Вага

Работа: Конфронтација со колегите поради разни сплетки може да го одбележи овој ден. Ве очекува напната атмосфера во разговор со претпоставените.

Љубов: Се сомневате дали да стапите во врска со личност која не е сингл. Пред вас е почеток на љубовна врска, но под превезот на тајноста.

Здравје: Солидно.

Шкорпија

Работа: Еден деловен соработник ве боли главоболка и тврдоглаво ги брани своите ставови. Клучот за успехот ќе бидат вашите лични презентациски вештини.

Љубов: Ве привлекува донекаде ексцентрична и контроверзна личност. Можна е страсна, но комплицирана врска меѓу вас.

Здравје: Болка во колената.

Стрелец

Работа: Овој ден ќе биде особено успешен за оние Стрелци кои се занимаваат со трговија и финансии. Можно е ненадејно службено патување.

Љубов: Премногу сте фокусирани на работата и почнавте да го запоставувате партнерот. Променете ја таа лоша навика на време.

Здравје: Солидно.

Јарец

Работа: Деловната соработка со некои пријатели може да ги покаже првите финансиски резултати. Успех преку соработка со странство.

Љубов: На патување ќе запознаете многу интересна и привлечна личност. Сепак, врската на далечина може да ви биде тешка подоцна.

Здравје: Намален имунитет.

Водолија

Работа: Марс престојува во вашиот знак и ви носи проширување на кругот на соработници. Овој период ви носи примена на нови методи на работа и промени во работната средина.

Љубов: Врската со партнерот нема континуитет бидејќи сте премногу преокупирани со обврските. Посветете му повеќе време на партнерот.

Здравје: Лоша циркулација.

Риби

Работа: Клучот за успехот е да го реорганизирате начинот на кој работите и да ги применувате напредните идеи. Постои можност за ненадејно патување во странство.

Љубов: Голем број на излегувања во овој период може да ви донесат можност да ја запознаете вашата сродна душа.

Здравје: Солидно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote