in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ФЕВРУАРИ: Близнаците ги очекува многу динамичен ден, додека Стрелците се советуваат да бидат внимателни на љубовно поле.

Овен

Работа: Претстои одличен ден за типичниот Овен за да се справи со најголемите предизвици без поголеми проблеми. Имајте разбирање за оние кои не можат да го следат вашето бурно работно темпо.

Љубов: Може да очекувате многу возбудлив ден кога новото познанство вреди да се трудите. Бидете во ваш стил, што е можно понепосредни и јасни.

Здравје: Потребен ви е квалитетен сон.

Бик

Работа: Биковите ги очекува многу поволен ден кога се во прашање конечните исходи од зделката која веќе подолго време очекувате да ја финализирате.

Љубов: И овој ден ве очекува мирно море, без навестување на некои поголеми бранови, како да сте заспале.

Здравје: Спијте доволно.

Близнаци

Работа: На Близнаците им претстои многу динамичен ден, обврски ќе има на сите страни и резултатите не треба да изостанат.

Љубов: Денес би можеле да очекувате пријатно изненадување од саканата личност и дефинитивно треба да се обидете да возвратите на очекуван начин.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Рак

Работа: Типичен ден со многу обврски е пред типичните Ракови. Нема причина да брзате, почнете да расчистувате по една работа, а можете да се потпрете и на помошта на луѓето од блиското деловно опкружување.

Љубов: Доколку тоа ви го дозволуваат работните обврски, не е лош ден да ги погледнете вистинските факти кога станува збор за можното испреплетување на љубовната и деловната сфера.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

Лав

Работа: И најзамислените цели Лавовите можат да ги реализираат без поголеми проблеми, само доколку се за нијанса пореални, што нема да биде лесно.

Љубов: На Лавовите речиси никогаш не им е здодевно кога се работи за љубовни активности, без разлика дали се работи за нови познанства, стари симпатии или слики од сегашниот партнер.

Здравје: Чувствителност на кардиоваскуларниот систем.

Девица

Работа: Вредните и одговорни Девици треба да продолжат таму каде што застанаа претходниот ден, а доделените обврски да ги завршат со свое темпо без поголеми проблеми.

Љубов: Еве солидна можност да ги преиспитате своите постапки и да ги исправите сопствените грешки, за да може да се соочите со идните љубовни искушенија порасположени и почетна позиција.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Вага

Работа: Се што е потребно и што е на планот на редовните активности нема да и претставува нерешливи проблеми на Вагите во текот на оваа среда. Бидете креативни и имагинативни денес.

Љубов: Почнувајќи од продлабочувањето на сегашните партнерски односи, па преку запознавање нови, многу интригантни луѓе, денес ќе имате многу широко поле на дејствување.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: На Скорпиите им претстои успешен работен ден. Има премногу работа, но вие сте многу добро организирани и мотивирани. Ве очекува позитивна работна средина.

Љубов: Во деловното опкружување би можело да има интересни контакти, покани за дружење, флертување. Бидете во ваш стил, истражете го малку теренот.

Здравје: Одлично.

Стрелец

Работа: Денес е препорачливо малку да забавите за подоцна да не ги коригирате грешките и пропустите.

Љубов: Не избрзувајте кога се работи за актуелни љубовни настани и околности, за да не паднете во замката на еднострани и погрешни проценки.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: На Јарците им претстои солиден работен ден за финализирање на дел од договорите што ги започнале, со акцент на внимателно читање на се што ќе потпишат.

Љубов: Другата страна би можела да се чувствува малку запоставено, па не би било лошо да одвоите малку време за љубовната сфера.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Се ќе се одвива според планот и како што сте замислиле, доколку се придржувате кон работата според приоритетите и во континуитет. Одвојте време, оставете ги работите да тргнат по својот тек.

Љубов: Поволни се околностите да се посветите и да уживате во некоја заедничка активност со саканата личност.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Риби

Работа: Не е исклучено да ви биде понудена опција за нова деловна соработка, за која можеби мечтаете.

Љубов: На љубовниот пат би можеле да ви се постават различни пречки, а една од нив би можела да биде зголемената љубомора кон вашата сакана. Не предизвикувајте такви реакции.

Здравје: Напнатост, нервоза.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote