in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ЈАНУАРИ: Шкорпиите ги очекува позитивен пресврт на емотивен план!

ОВЕН

РАБОТА: Ве чека финансиска добивка. Малку сте под стрес поради работата, но сепак успевате да работите и да заработувате нормално.

ЉУБОВ: Емотивната врска е во криза. Ниту една од страните не покажува намера да попушти и да се потруди околу врската.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

БИК

РАБОТА: Бизнисот оди одлично. Ова е одлична недела за решавање на правни проблеми. Сè оди како што сакате.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Бракот има силна врска и ви дава сигурност.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Добивате нова деловна понуда. Звучи прилично добро, затоа го сфаќате сериозно.

ЉУБОВ: Врската се развива нормално. Партнерот е малку напнат, но не поради вас, туку поради проблеми на работа.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РАК

РАБОТА: Бизнисот е во целосна блокада. Постои можност да заминете на принуден одмор поради намален обем на работа.

ЉУБОВ: Колку и да сакате бракот да трае, јасно ви е дека партнерот нема исти интереси.

ЗДРАВЈЕ: Депресивни сте.

ЛАВ

РАБОТА: Не успевате да започнете бизнис. Вие сте многу загрижени за бескрајната деловна криза. Вие сте прилично деморализирани.

ЉУБОВ: Емоционалната сфера пропаѓа. Ако сте во брак или во врска, не разговарајте со другата половина.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за срцето.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Работата се одвива на едвај жад. Се обидувате да најдете нови деловни соработници, нов пазар, но не можете да го сторите тоа.

ЉУБОВ: Вие сте тотално незаинтересирани за емоционалната сфера. Немате желба да се дружите или да стекнувате нови познанства.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

ВАГА

РАБОТА: Целосно сте задоволни од ситуацијата на работа. Ве чека разговор со претпоставениот за тековните обврски.

ЉУБОВ: Врската со брачниот другар е стабилна и покрај сериозната деловна криза низ која минува.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Барате работа. Оваа област е под блокада, така што немате шанси да ја пронајдете.

ЉУБОВ: Имате симпатија и имате впечаток дека вашите емоции стануваат посилни. Вие комуницирате со другата страна.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со притисок.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Работата е стабилна, се одвива нормално, без никаков стрес и тешкотии. Вашата единствена грижа се финансиите кои се прилично ограничени.

ЉУБОВ: Преплавени сте од лоши финансии. Вашата сопруга се обидува да ве релаксира, но не може.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Размислувате за друга работа. Единствената причина што би ја смениле работата е лошата финансиска состојба.

ЉУБОВ: Постои личност која ви се допаѓа, но сè уште не сте ја известиле. Засега одржувате комуникација со неа.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека пократко службено патување. Добро се снаоѓате на тоа. Се надевате дека новиот договор ќе ја стабилизира состојбата на компанијата.

ЉУБОВ: Запознајте убава личност преку работа. Не сум сигурна како да ја гледате: како колега или потенцијален партнер.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана. Склони сте на прејадување на нервна основа.

РИБИ

РАБОТА: Постои тотален колапс на работа. Дезориентирани сте и не знаете на што да се фокусирате. Не е важно, бидејќи нема резултати.

ЉУБОВ: Не ве интересира дружење или нова врска. Вие не сте опуштени поради мноштво деловни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote