in

СлаткоСлатко

ХОРОСКОП ЗА 22 ЈУЛИ: Водолијата ја очекува успешен ден, 3 знаци очекуваат пресврт во љубовта Вагите напредуваат во личниот развој, Бикот уморен од работа, Близнаците подготвени за одмор

Овен

Работа: Многу квалитетен крај на работната недела им претстои на Овните, особено ако влезат во нова деловна соработка.

Љубов: Ненадејна средба или повик од стара љубов не е на одмет, па еве можност за убаво дружење.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: За Биковите претстои солиден, но донекаде напорен ден. Нема причина за загриженост бидејќи очекувате поддршка од луѓе кои се авторитетни, а не е исклучена ниту нова деловна понуда.

Љубов: Ако сакате да си дадете чувство на задоволство, бидете поблаги од вообичаено со саканата личност. Внесете неколку весници, ќе ви се допадне промената.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Одличен ден за започнување на некои нови проекти или соработки, особено за оние членови кои се врзани во странство.

Љубов: Минувачки флерт, ново познанство, дополнително може да ви го подобри расположението во текот на овој ден.

Здравје: Можни метеоропатски реакции.

Рак

Работа: Добро би било овој петок да не влезете во вербални расправии со колегите. Внимателно проверете ги сите документи пред да го ставите потписот.

Љубов: Имате можност да ги покажете вашите искрени и најубави чувства на вашата најдрага личност и да ги поправите некои мали грешки кои несвесно сте ги направиле претходните денови.

Здравје: Контролирајте ја работата на ендокриниот систем.

Лав

Работа: На крајот на оваа работна недела ќе бидете задоволни од постигнатото, па можете да направите заслужена пауза.

Љубов: Доколку планирате заеднички одмор или кратко патување, тогаш сте го избрале вистинскиот момент. Уживајте.

Здравје: Можна чувствителност на зглобовите.

Девица

Работа: Искористете ги сите ваши квалитети и ставете се на прво место, што воопшто не би требало да ви претставува проблем. Ве очекува повеќе од задоволителен крај на оваа работна недела.

Љубов: Ако сте желни да преземете акција на љубовниот фронт храбро напред, неколку околности би требало да ви бидат во корист денес.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Вага

Работа: Потенцијално нема поголеми пречки на деловниот фронт за Вагите, работете малку на подобра организација и попрецизни договори со колегите.

Љубов: Би можеле да поминете многу квалитетно време на излегување и дружење со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Шкорпија

Работа: Со малку повеќе труд и вложена енергија, Скорпиите ќе успеат да ги надминат сите деловни пречки во овој последен работен ден од неделата. Грижете се за финансиите, воведете некоја контрола.

Љубов: Денеска бидете имагинативни, обидете се пријатно да ја изненадите личноста за која се грижите.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Во текот на овој петок ве очекуваат многу повици и разговори, пред се поврзани со некои нови договори, а постои и можност за напредување.

Љубов: Обидете се да го ублажите незадоволството на другата страна со отворен разговор и позитивно размислување.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Работа: Задоволството од успешно завршените професионални обврски ви дава добра основа да работите полека на нови планови. Можно е да ве очекува некоја обука или нов проект.

Љубов: Пред вас е сосема коректен ден за да му прикажете барем едно пријатно изненадување или мал знак на внимание на саканата личност. Уживајте.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Водолија

Работа: Претстои многу добар и успешен работен ден за Водолиите. Работите ги решавате во лет и со голема брзина, а целата комуникација најмногу ќе зависи од вас.

Љубов: Со малку повеќе труд и пред се посветеност имате многу солидни шанси денес да бидете презадоволни.

Здравје: Одлично.

Риби

Работа: Со многу ментален труд ќе успеете да се носите со сите предизвици на вашиот професионален пат денес. Можни се мали проблеми со документацијата, но и тоа ќе го решите.

Љубов: На љубовен план можни се пресврти, под услов реално да ја разгледате ситуацијата и да ги расчистите сите дилеми. Вие сте во движење.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote