in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ЈУЛИ: Се чувствувате одлично! Биковите се нервозни, Лавовите имаат интересенo познанство пред себе, Рибите се чувствуваат одлично

ОВЕН

Вие се потпирате на интуицијата при донесување деловни одлуки и преговори. Вашата сопруга се обидува да ве заинтересира, но не успева. Вие сте заинтересирани само за развојот на кариерата. Здравјето е стабилно.

 

БИК

Истите проблеми се уште се присутни: вие сте нервозни поради лошата финансиска состојба, не успевате да најдете заеднички јазик со претпоставениот. Благодарение на љубовта, вашиот живот има смисла. Ве очекуваат проблеми со притисок.

 

БЛИЗНАЦИ

Вие сте загрижени за финансиите. Се прашувате што ви треба за да добиете заем, но во исто време се плашите да го земете. Вие разговарате со сопругата за заем. Нејзиниот став е прилично прагматичен. Можна е главоболка.

 

РАК

Одличен ден е за состаноци и преговори. Супервизорот внимателно ги следи вашите потези. Изненадена е од вашиот успех затоа што не го очекуваше тоа. Имате впечаток дека брачниот другар ви е многу ладен. Вие сте лошо расположени.

 

ЛАВ

Уморни сте од премногу обврски на работа. Уморни сте од постојано борба со тешкотии. Ве очекува нов познаник. Вие сте потполно несвесни дека сте оставиле силен впечаток на друга личност. Немате апетит.

 

ДЕВИЦА

Не успевате да се опуштите и да се фокусирате на обврските. Вие сте под стрес поради лоши финансии и тоа негативно влијае на вашата вообичаена работна етика. Вие не сакате да го видите вашиот партнер и да го откажете состанокот. Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

 

ВАГА

Ситуацијата на работа е стабилна. Сè се одвива на вообичаен начин. Вие сте прилично нервозни во комуникацијата со вашиот партнер. Тој останува оптимист и се надева дека лошото расположение ќе ве помине. Здравјето е стабилно.

 

ШКОРПИЈА

Имате субјективен впечаток дека сте многу неуспешни. Нивото на самодоверба е многу ниско. Врската е единствената област во животот од која сте задоволни и ви дава сила да продолжите понатаму. Вие сте доста расположени и депресивни.

 

СТРЕЛЕЦ

На работа, можете да очекувате стандардна лоша комуникација со колегите. Сите сте без пари и тоа многу лошо влијае на вашите односи. Вие сте тотално незаинтересирани за емоционалната сфера и сакате да бидете сами. Циркулацијата е слаба.

 

ЈАРЕЦ

Добивате информации од колеги кои ви помагаат да го подобрите вашиот деловен проект. Убедени сте дека ве чека успех. Вие сте тотално незаинтересирани за емотивната област. Вашиот сопружник е повреден од вашето однесување. Здравјето е одлично.

 

ВОДОЛИЈА

Вие сте прилично фрустрирани од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека што и да правите нема ефект и бизнисот стагнира. Ја одржувате комуникацијата со сочувство. Другата страна не е свесна за вашите намери. Ве чека губење на апетит.

 

РИБИ

Вашите деловни планови се прилично оптимистички и сакате вашиот деловен успех да ви овозможи да се појавувате во медиумите. Незадоволни сте од врската и конечно признајте си дека таа нема перспектива. Се чувствувате одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote