in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 МАЈ: Ви доаѓаат големи и важни настани! Вагите очекуваат промени, Рибите очекуваат повеќе работа, Јарец осамен и тажен, Водолија склона на промени во расположението

ОВЕН

 

РАБОТА: За вас е важно луѓето од деловното опкружување да ве прифатат како оригинална и многу активна индивидуа. Сакате да оставите најдобар можен впечаток и да ги импресионирате сите.

ЉУБОВ: Не ве интересира сериозна љубовна приказна или некоја одлична романса. Слободата е поважна за вас од било што. Во моментов сте во таква животна фаза.

ЗДРАВЈЕ: Проблемите со урогениталниот тракт што ги имавте сега се зад вас и од ден на ден се чувствувате подобро.

 

БИК

 

РАБОТА: Може да очекувате дека во наредниот период ќе се случат некои големи и драстични промени во вашиот деловен план. Конечно ќе има значителни пресврти што ги очекувавте.

ЉУБОВ: максимално и се посветивте на својата сакана и за возврат не очекувате ништо помалку од тоа. Ве чека убав период кога станува збор за емотивно поле.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е ослабен, па обидете се да го зголемите внесот на витамини преку храна.

 

БЛИЗНАЦИ

 

РАБОТА: Не ве интересира некоја долгорочна соработка, повеќе сте расположени за работни места со скратено работно време и краткорочни активности со брзи исплати. Вие денес немате многу трпеливост.

ЉУБОВ: Ве очекуваат големи пресврти кога станува збор за полето на емоциите. Многу работи се целосно непредвидливи. Сепак, можете да сметате на добро чувство на крајот на денот.

ЗДРАВЈЕ: Забрзаното темпо ве задоволува. Денес ви одговара да бидете што поактивни на сите полиња денес.

 

РАК

 

РАБОТА: Ако имате било каква загриженост во областа на бизнисот, можно е некој од вашето семејство да ви помогне да ги решите. Еве ги одговорите на неколку прашања.

ЉУБОВ: Вашите емоции не се исти како порано, нешто во вас се смени и сега се стремите кон нови и различни настани на ова поле. Можно е едноставно да сте созреале.

ЗДРАВЈЕ: Не треба да очекувате големи проблеми кога станува збор за полето на здравјето.

 

ЛАВ

 

РАБОТА: Зборувате брзо и работите брзо. Се однесувате како многу динамична личност која е секогаш во движење. Вашите соработници можат да научат многу од вас.

ЉУБОВ: Не сте расположени за околности и долго додворување, но јасно кажете му на саканата личност да знае што сакате. Може да очекувате да возврати со иста мерка.

ЗДРАВЈЕ: Синусите ви се почувствителни од вообичаеното, затоа бидете внимателни, иако не треба да има некои поголеми проблеми.

 

ДЕВИЦА

 

РАБОТА: Осцилациите во оваа област понекогаш ве загрижуваат, а понекогаш ги доживувате како еден вид предизвик во кариерата. Не треба да се плашите затоа што ќе можете да надминете сè што ви стои на патот.

ЉУБОВ: На некој начин е нарушена стабилноста на вашата емотивна врска, но ви се чини дека некои работи сепак можат да се поправат. Сè што треба да направите е да зборувате искрено со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Зголемен апетит. Можеби едноставно ќе ви требаат поголеми извори на енергија.

 

ВАГА

 

РАБОТА: Познати сте како личност од мирен карактер и како некој што се стреми кон компромиси. Важно е за вас да имате хармонична состојба на сите полиња, така што ова важи и за деловното поле.

ЉУБОВ: Конечно ќе донесете одлука да се ослободите од негативните емоции. Доаѓате на големи и важни настани и најубавите моменти на ова поле допрва следуваат!

ЗДРАВЈЕ: Високиот крвен притисок може да ви предизвика помали проблеми, затоа внимавајте на тоа.

 

ШКОРПИЈА

 

РАБОТА: Интуитивно доаѓате до некои заклучоци што може да бидат важни за вас во бизнисот. Немате страв од промени. Може да очекувате многу предизвикувачки период.

ЉУБОВ: Склони сте на тајни врски и понекогаш сакате скандали. Се подразбира дека ситуацијата на ова поле е бурна за вас. Сепак, тоа ве забавува и прави да се чувствувате убаво поради тоа.

ЗДРАВЈЕ: Можно е да имате вишок енергија и да уживате во физичка активност.

 

СТРЕЛЕЦ

 

РАБОТА: Не ве интересира работа, туку одмор и уживање. Пред вас е многу опуштен ден во кој се слушате само себе. Можете да се опуштите.

ЉУБОВ: Ќе имате можност да остварите интересно запознавање со нова личност што ќе ја запознаете преку круг на пријатели. Ќе добиете шанса за пријатни и убави настани.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација од секаков вид. Од време на време сте склони кон проблеми со напнатоста.

 

ЈАРЕЦ

 

РАБОТА: Имате неколку необични предлози кои сепак можат да бидат многу позитивни за вашето деловно опкружување. Вашите идеи ќе се покажат многу ефикасни овојпат.

ЉУБОВ: Многу брзо го менувате однесувањето кон партнерот и од личност која делувала ладно, станувате некој што е подготвен за сите предизвици. Имате многу повеќе изненадувања за неа.

ЗДРАВЈЕ: Имате многу сила. Се чувствувате добро во вашата кожа и вашето здравје е одлично!

 

ВОДОЛИЈА

 

РАБОТА: Вие сте авантурист, личност која не се плаши од какви било ризици и подготвени сте за некои необични деловни потфати. Можете да очекувате храброст да се исплати.

ЉУБОВ: Барате партнер кој има отворени умови како вас. Не можете да бидете со некој што ве ограничува. Потребна ви е личност со многу широк поглед на светот.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол. Обидете се да не бидете предмет на никакви пороци.

 

РИБИ

 

РАБОТА: Ве очекуваат промени во областа на финансиите, што ќе го подобри вашето расположение. Може да се надевате дека сè ќе оди добро за вас денес и дека атмосферата ќе биде многу позитивна.

ЉУБОВ: Имате некои внатрешни дилеми и несигурности кои мора да ги надминете за во иднина вашата врска со вашата сакана да стане подобра и поквалитетна.

ЗДРАВЈЕ: Задоволни сте од вашиот живот и од вас зрачи некоја позитивна енергија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote