in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 МАРТ: Близнаците среќни во врска, Вагите ги очекува ново познатство

ОВЕН

РАБОТА: Вие сте доста незадоволни, бидејќи бизнисот не се одвива толку брзо како што би сакале. Покрај тоа, постојат несогласувања со колегите.

ЉУБОВ: Тајната врска напредува и се чувствувате заљубени и задоволни. Не забележувате дека другата страна не е отворена за вас.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Вие сте прилично флексибилни, па успевате да избегнете потенцијални несогласувања со колегите.

ЉУБОВ: Целосно сте посветени на партнерот. Ви пречи што тој има обврски, па имате впечаток дека не сте неговиот приоритет.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ќе ве нервираат слабите резултати од работата и конфликтот со соработниците.

ЉУБОВ: Задоволни сте од тоа како напредува врската. Ја идеализиравте другата страна за да немате реален поглед на врската.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на нервоза.

РАК

РАБОТА: Бизнисот се развива подобро отколку што очекувавте. Имате многу обврски, но уживате во нив. Се чувствувате остварени во деловна смисла.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни од врската. Саканата личност е страствена и инсистира на интензивна врска. Тоа ви одговара совршено.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ЛАВ

РАБОТА: Ако сте ангажирани во приватен бизнис, ве чека кратко деловно патување, на кое воспоставувате почеток на успешна соработка.

ЉУБОВ: Целосно сте исполнети со врска. Другата половина ви верува, а вие ја имате потребната доза на слобода.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ве чека ден исполнет со обврски. Вие сте добро организирани, па успевате да направите сè на време.

ЉУБОВ: Вие сте на емотивна клацкалка кога станува збор за врска: од една страна, некои работи совршено ви одговараат со партнерот, а некои ве полудуваат.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е релаксација.

ВАГА

РАБОТА: Ве очекуваат деловни состаноци кои нема да ги исполнат целосно вашите очекувања, што ќе ве разочара.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, ве чека ново запознавање со личност која има врски во странство.

ЗДРАВЈЕ: Мочниот меур е чувствителен.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Пријателите ви нудат да започнете заедничка деловна активност, но без двоумење го одбивате нивниот предлог.

ЉУБОВ: Партнерот инсистира на интензивно дружење кое совршено ви одговара. На партнерот му треба вашата поддршка.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на инфекции.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте доста самоуверени и започнувате нов деловен проект со многу оптимизам. Вие сакате да ги докажете своите квалитети.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни со тоа како се развива врската. Саканата инсистира на интензивно дружење, за што со задоволство се согласувате.

ЗДРАВЈЕ: Гениталиите се чувствителни.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека многу работа, но не сè ќе тече глатко како што сте замислиле. Мали проблеми ќе донесат доза на нервоза.

ЉУБОВ: Нема проблеми на емотивно поле. Вие сте посветени на вашата сакана и задоволни.

ЗДРАВЈЕ: Можна е инфекција.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Работата тече доста добро, но вие сте пречувствителни и некои работи ги сфаќате лично, наместо професионално.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, ве чека интересен познаник преку работата. Другата страна остава впечаток на емотивна и искрена личност.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте исклучително самоуверени и амбициозни. Започнувате нов деловен потфат, желен за докажување и успех во јавноста.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, очекувајте да запознаете личност која ќе ве заинтригира. За жал, интересот нема да биде взаемен.

ЗДРАВЈЕ: Време е да посетите офталмолог.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote