in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 ОКТОМВРИ: За малку ќе ви се случеше голема љубовна приказна! Водолијата е подготвена да се посвети на работата, Вагите ја прекинуваат емотивната врска, Јарецот уморен од работа

Овен

Доаѓа до подобрување во вашиот приватен живот. Како и кај другите хороскопски знаци, овој период е поволен за социјален живот, па луѓето ќе бидат поотворени кон вас, ќе ве викаат да се дружите, а можно е да обновите и една врска. И оние што се сингл повторно ќе се разбудат и ќе излезат од дома.

Бик

Секојдневните страсти и емоции ќе бидат обележје на вашиот приватен живот. Ќе се интензивира соработката со шефовите или со оние што управуваат со компанијата каде што работите. Мора да се докажете како сериозен и професионален соработник. Исто така, ќе ги оценуваат вашите достигнувања или ќе ве контролираат во секој момент.

Близнаци

Постојано ќе ви се случува нешто убаво, а многумина ќе ги запаметат овие денови по динамиката. Лица од спротивниот пол ќе ве поканат во своето друштво. На деловно поле, откако ќе ги добиете потребните информации, ќе тргнете во акција уште поревносно. Ќе почнете да реализирате многу свои планови.

Рак

На работа нема да заборавите ниту еден детаљ, но ќе ви бидат потребни и напори да успеете. Ќе има уште некои мали борби чиј резултат ќе зависи од вашите способности за соработка со другите. Денес треба да бидете исклучително мудри. Дискрецијата и интимноста ќе ви бидат главни обележја и критериуми со кои ќе се раководите во приватниот живот.

Лав

На саканата личност ќе ѝ одите на нерви, бидејќи кога таа ќе посака да излезе, вие токму тогаш сакате да останете дома. Бидете малку покооперативни. Понекогаш ви се чини дека околу вас има премногу луѓе со кои мора да комуницирате околу неважни работи. Направете селекција и одредете што ви е приоритет. На тој начин нема да губите премногу време.

Девица

Во наредните денови на некој начин ќе трпите или барем ќе чувствувате фрустрации кога станува збор за љубовта. Издржете, а најмногу затоа, бидејќи ова е можност вистински да се преиспитате себеси и своите љубовни очекувања. Повлечете се и размислете, па сѐ ќе тргне на подобро.

Вага

Конечно другите ќе се придвижат. Информациите кои веќе извесно време сте ги чекале од нив конечно ќе пристигнат. Тоа ќе разјасни некои работи, па ќе почнете полесно да работите и ќе знаете кој која задача ја извршил. Бидете благи со саканата личност. Времињата се такви, ќе мора да се адаптирате.

Скорпија

Оние кои ќе прифатат компромис, ќе бидат посреќни. На секое поле. Пред вас се предизвици на толеранција и дипломатско однесување со саканата личност. Само со примена на такви вештини ќе можете да го подобрите односот со саканата личност. Самостојното работење и терањето само по ваше, нема да ви даде успех.

Стрелец

Клучот за успех се наоѓа во соработката со другите околу вас. Не ги игнорирајте и не се однесувајте како вие да сте најпаметни на светот. Можеби утре ќе се смеете на овој ден, но денес секако нема. Планетарната енергија е многу чудна и речиси ќе нема насмевка на вашето лице. За жал, мора да се помирите со некоја ситуација, што нема да ви годи во тој момент.

Јарец

Како што стојат работите, нема да ви годи големиот метеж околу вас и повеќе би сакале да немате ништо со тоа. Страста е збор кој често го слушате, но главно се криете, бидејќи ве плаши! Но, денес можно е да ја сфатите, бидејќи ако не ги покажете своите вистински чувства некој ваш близок секако ќе ги покаже.

Водолија

Ако чувствувате дека пливате во море од контроверзии, време е малку да размислите за алтернативите. Тоа треба да го направите на „суво“, со други зборови да бидете реални. Прифатете го она што ќе го дознаете за себе и своите желби и почнете со решавање на проблемот. Тоа секако ќе ви пружи најдобра можна алтернатива за која треба да размислите.

Риби

Мора да внимавате на своите потреби за сѐ да биде секогаш по вашата замисла. Доколку сте во врска, мора да обрнете внимание да не ги диктирате секогаш вие условите на врската и мора да му дозволите на партнерот малку слобода. На крајот, вие верувате во себе и сопствените чувства, но понекогаш е подобро да играте на сигурно, а не да ризикувате.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote