in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 СЕПТЕМВРИ: Водолиите ќе најдат љубов кога најмалку очекуваат, а ги чека голема среќа Дневниот хороскоп за четврток 22 септември вели дека Биковите не смеат да заглавуваат кога е работата во прашање, додека Раковите слободно се опуштаат

Овен

Работа: Денеска може да очекувате премногу документи. Прво завршете сè што може да биде во заостанатото.

Љубов: Ве очекува солиден ден на љубовен план. Не ја пропуштајте можноста да ја изненадите вашата сакана со нешто ситно.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

 

Бик

Работа: Не се нафрлајте на некои работи за кои немате доволно информации. Засега најдобро е да се држите до моменталните обврски.

Љубов: Многу е добар ден за родените во овој знак кои се желни за флерт и љубовни авантури.

Здравје: Многу добро.

 

Близнаци

Работа: Малку помалку труд конечно има пред Близнаците. Ова е добар ден за да добиете некои зборови на охрабрување и пофалби од властите.

Љубов: логично е да се забележат искажаните апетити и повеќекратните интереси во љубовната сфера, па ако барем дел ви е возвратено, еве ви можност да ги покажете вашите освојувачки љубовни способности.

Здравје: Одморете се доволно.

 

Рак

Работа: Можеби побавно од другите, но напредувате кон зацртаните деловни цели со сигурни чекори. Некој договор може да биде поместен, но не е голема работа.

Љубов: Би уживале да излегувате и да поминувате време со пријателите. Опуштете се и уживајте. Никогаш не знаеш, можеби ќе запознаеш некој нов.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

 

Лав

Работа: Гледано од повеќе агли, ве очекува мирен работен ден, со акцент на завршување на претходно започнатата работа, и подготовка на теренот за веќе најавените нови идеи.

Љубов: Видливи се одредени подобрувања во сферата на љубовните очекувања и настани, но сепак се е послабо од она што го сакате.

Здравје: Можни проблеми со варењето.

 

Девица

Работа: На Девиците им претстои многу добар работен ден, а од денеска влегувате во период во кој повеќе деловни околности ви одат во насока кога станува збор за комуникација и организација. .

Љубов: И на љубовен план се се одвива на свој начин и во посакуваниот правец, па затоа треба да бидете задоволни и посветени.

Здравје: Можна чувствителност на зглобовите.

 

Вага

Работа: Вашата работна етика е на завидно ниво, па затоа треба лесно да ги надминете сите потенцијални тешкотии во реализацијата на некој проект.

Љубов: Збор по збор и работите се движат, блескате, блескате, нема кој да ве заобиколи, па макар и во комуникација и добро друштво. Шансите за нова љубовна приказна се тука.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: Сè уште имате се под контрола и напредувате кон зацртаните деловни цели според планот, но ветровите на нови идеи и промени во техничките околности веќе допираат до вас. Биди стрплив.

Љубов: Обидете се да избегнете некои теми од минатото, побарајте пријателски совет доколку е потребно.

Здравје: Метеоропатски реакции.

 

Стрелец

Работа: Некој договор од кој можеби сте се откажале може да има позитивен исход денес.

Љубов: И двајцата треба малку да ја спуштите топката за прашања за кои не се согласувате. Ова не е вистинско време да се справите со тоа.

Здравје: Бидете физички активни, во движење.

 

Јарец

Работа: Со добра организација на работата и сопствен начин на работа и целосно коректна комуникација со соработниците, повеќето Јарци ќе успеат да ги завршат сите деловни задачи.

Љубов: Размислувајќи за конкретни потези на љубовен план, најдобро би било да го оставите за поповолен период.

Здравје: Многу добро.

 

Водолија

Работа: Многу работа на полето на комуникацијата, како и успешно завршување на некој деловен проект, очекуваат повеќето Водолии. Вие сте во преден план.

Љубов: Треба да одговорите на љубовните сигнали кои ви доаѓаат од личност која неодамна сте ја запознале. На вас е да одлучите во кој правец ќе се движи приказната, слушнете се и направете го тоа што вам ви одговара.

Здравје: Психофизички замор.

 

Риби

Работа: Сите искушенија кои ќе се појават на деловен план во текот на овој ден ќе ги решите пред се со трпеливо и одмерено однесување и сериозен пристап кон вашиот дел од обврските.

Љубов: Поволната астролошка клима денес ќе ви овозможи да се препуштите на задоволството со нова симпатија. Бидете весели и пуштете ја вашата фантазија.

Здравје: Пазете се од инфекции, настинки.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote