in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 22 СЕПТЕМВРИ: Поволен ден за одмор! Водолијата ужива во работата, Вагите збунети, Девицата премногу уморна, Лавот прави лоши потези

ОВЕН

Падот на концентрацијата може да доведе до несакани деловни грешки. Не е добар ден за вас. Проблемите во бракот се повторуваат, имате впечаток дека се вртите во маѓепсан круг од кој нема излез. Проверете го крвниот притисок.

БИК

Деловната стабилност сега е на испит. Многу зависи од вашето однесување и одлуките што ги донесувате. Ако сте слободни, можно е сеуште да страдате на некој начин за поранешната љубов. Проблеми со мочниот меур и стомакот.

БЛИЗНАЦИ

Само завршете ги основните обврски во текот на денот и не навлегувајте во некои посложени задачи. Комуникацијата со личноста што ви се допаѓа во моментов не е во добра фаза. Избегнувајте цигари.

РАК

Не реагирајте раздразливо кога станува збор за работа, важно е да се задржи смиреност. Не е поволен ден за љубов, ако имате партнер, можни се расправии и дискусии со него во поголема мера. Проблеми со тироидната жлезда.

ЛАВ

Можно е денес да направите поголема грешка, што значително ќе ја влоши деловната ситуација. Вашиот партнер се буни за некои работи и има тенденција да ја подигне напнатоста денес. Не сте расположени за расправија. Посети доктор.

ДЕВИЦА

Можно е да не сте сигурни во своите одлуки и дека ова е голема кочница за вас во деловна смисла. Се однесуваш несигурно. Се прашувате емотивно, но на крајот доаѓате до заклучок дека го сакате својот партнер. Добро здравје.

ВАГА

Соработниците ви пречат на некој начин. Вашите ставови и мислења не се совпаѓаат и тоа ве спречува многу. Можно е состанокот со личноста што ви се допаѓа да се одложи до понатамошно известување. Пазете се од повреди или некои несреќи денес.

ШКОРПИЈА

Можно е да имате доволно доверба во вашето деловно опкружување, а нагласени се и проблемите со претпоставените. Ако имате партнер, можеби барате причина да ја прекинете врската. Хроничните проблеми ви се враќаат.

СТРЕЛЕЦ

Можно е денес да имате мала штета или неправда поврзана со вашето деловно поле. Можно е да сте биле осамени долго време и дека веќе не ви е пријатно во таква ситуација. Избегнувајте алкохол.

ЈАРЕЦ

Најдобро е да земете слободен ден доколку постои можност за тоа, бидејќи денот не е поволен за вас. Внимавајте да не претерате со љубоморни испади пред саканата личност. Посетете лекар за преглед за секој случај.

ВОДОЛИЈА

Денес ќе бидете генерално опуштени. Имате мал број обврски и поголемиот дел ќе го завршите без непотребен притисок. Имате добри односи со сакана личност, ги закопавте секирите … Се чувствувате многу добро.

РИБИ

Максимално сте ангажирани на работа, и наскоро ќе имате патување на кое ќе работите уште повеќе. Немате забелешки кога станува збор за сакана личност, функционирате хармонично и задоволни сте од врската. Уживате во физичка активност.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote