in

УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 АПРИЛ: Проблемите само се натрупуваат, а решенија нема! Јарец успешен, Бик уморен, Рак среќен, Шкорпија бесна

ОВЕН

 

Вие нема да можете така лесно да ги надминете сопирачките во деловното поле. Ќе ви треба многу време. Не сте задоволни од осаменоста и треба да пронајдете личност за љубовна врска. Внимавајте на бешиката.

 

БИК

 

Може да очекувате дека ќе имате можност да напредувате иако сега немавте планирано такво нешто. Во комуникација со сакана личност, полека откривате некои нови вистини за неа и нејзиното минато. Пазете на вашите синуси.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Стабилизацијата во областа на финансиите е пред вас. Генерално ќе бидете задоволни од ситуацијата во деловното поле. Покрај саканата личност, имате сè што сакате. Вашата врска работи добро и вие сте задоволни. Добро време е да започнете диета.

 

РАК

 

Не е лесен ден за вас во областа на работата. Имате многу добри вести. Важно е да останете целосно смирени. Ја достигнавте вашата граница на издржливост и нема да толерирате некои работи кога станува збор за вашиот партнер. Проблеми со видот.

 

ЛАВ

 

Она што денес го планиравте на деловно поле, нема да може да се реализира. Покажете доволно трпеливост. Се сомневате во искреноста на вашиот партнер, но немате ниту доказ дека лаже. Време е да и верувате на вашата интуиција. Проблеми со депресија.

 

ДЕВИЦА

 

Се обидувате да му помогнете на еден од вашите колеги, но не знаете да ја загрозите вашата деловна позиција. Не сте расположени за нова врска затоа што сè уште страдате за личноста од минатото што сè уште ја сакате. Проблеми со зглобовите.

 

ВАГА

 

Имате ден пред вас за време на кој ќе мора сериозно да ја сфатите работата затоа што ќе имате голем број обврски. Имате впечаток дека сте со сакана личност, не можете да решите некои проблеми што ве следат подолго време. Проблеми со главата.

ШКОРПИЈА

 

Ве очекува релаксиран ден на деловно поле. Пред вас е фаза во која ќе имате можност малку да се одморите. Имате подготвеност да и се посветите на личноста за која се грижите да го освои нејзиното срце. Вашето здравје е добро.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Вие барате работа што ќе ви донесе подобра заработка од сегашната. Чувствувате дека дојде време за промени. Дури и ако сте имале лоши искуства во минатото, тоа не значи дека нема да започнете да барате нова убов. Проблеми со прекумерна тежина.

 

ЈАРЕЦ

 

Деловното патување помина добро и вие сте задоволни од околностите што ги имате на ова поле. Личноста со која сте во врска покажува дека е многу jeубоморна, и тоа ви пречи и полека се оддалечувате од неа. Проблеми со кожата.

 

ВОДОЛИЈА

 

Пред вас е поволен ден за работа. Може да очекувате дека ќе можете да решите важни проблеми. Ве очекува интересен познаник во наредниот период. Се чувствувате подготвени да започнете нова врска. Се чувствувате одлично.

 

РИБИ

 

Вие сте прилично нервозни и имате многу сопирачки и компликации во областа на работата. Не е добар ден за вас. Вашиот партнер ќе ви покаже дека очекува некои промени од вас доколку сакате врската да продолжи. Чувствителни заби и непца .

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote