in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 АВГУСТ: Можна е тајна врска или платонска љубов! Овните се подобруваат, Рибите се подготвени за нови познанства, Раковите се склони кон прејадување

ОВЕН

Може да очекувате позитивни околности кога станува збор за полето на работа. Се покажува дека ќе ги решите проблемите. Ќе сретнете личност која ќе ви ги покаже своите искрени чувства. Подобро здравје со вас.

БИК

Можете да очекувате да бидете задоволни со промените што ќе следат во деловното поле. Можна е тајна врска или некоја платонска љубов кај вас. Се уште нема индикации за стабилна емоционална врска. Ве очекува одлично здравје.

БЛИЗНАЦИ

Ќе добиете поддршка од претпоставените и колегите, па ќе можете да ги реализирате вашите бизнис планови. Ќе тргнете во страсна авантура. Подготвени сте да се препуштите на личноста што ви се допаѓа. Избегнувајте цигари.

РАК

Можете да очекувате дека ќе можете да го подобрите вашето здравје во наредниот период. Мора да прифатите дека не е секогаш можно да постигнете се на начин како што сте го замислиле. Склони сте кон прејадување.

ЛАВ

Обидете се да работите на подобра комуникација со деловното опкружување доколку сакате да направите промени. Можно е некој близок да ја очекува вашата посветеност и сака да поминувате повеќе време. Полни сте со енергија и сила!

ДЕВИЦА

Потребна ви е поголема концентрација за да можете да ги реализирате сите ваши деловни планови. Уживате во вниманието што го добивате од вашиот партнер. Пред вас е период во кој ќе бидете среќни. Можни се проблеми со шеќерот.

ВАГА

Можете да очекувате позитивни околности на полето на работата. Среќата е на ваша страна и можете да решите се на добар начин. Ако сте премногу резервирани кон вашиот партнер, ќе го избркате. Внимавајте на сообраќајот.

ШКОРПИЈА

Не сте подготвени за нови потфати кога станува збор за работа, додека не ги завршите старите планови. Можно е да сте разочарани и да имате впечаток дека повеќе нема љубов помеѓу вас и вашиот партнер. Зголемена температура.

СТРЕЛЕЦ

Можно е многу работи одеднаш да се превртат наопаку кога станува збор за полето на работа. Односот со саканата личност повеќе не е ист како порано и се прашувате каде води ова. Ќе уживате во вашиот одмор. Потребна ви е релаксација.

ЈАРЕЦ

Сфативте дека преземате голем дел од одговорноста, иако можеби не сте биле подготвени за тоа. Може да очекувате солидна ситуација и убав договор со личноста за која се грижите. Денот е погоден за одмор.

ВОДОЛИЈА

Не сте подготвени да прифатите нова работа бидејќи имате проблеми со самодовербата. Потребно ви е малку време да размислите за нови емотивни одлуки. Можни се проблеми со ‘рбетот. Посети доктор.

РИБИ

Можно е да имате некои нови компликации со кои ќе треба да се соочите на работа. Не ви се допаѓа осаменоста и сакате да влезете во нова врска. Подготвени сте за нови познанства. Вие би сакале диета.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote