in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ФЕВРУАРИ: Љубовта за Девиците е на прво место, Овенот одлично се снаоѓа на работа

ОВЕН

РАБОТА: Имате трпеливост и разбирање кон повеќето ваши колеги, така што вашата толеранција ќе биде причина да ги пофалите претпоставените.

ЉУБОВ: Во партнерот наоѓате добар пријател.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за крвниот притисок.

БИК

РАБОТА: Денес конечно носи награда за вложениот труд и време. Сепак, некој на овој свет го цени вашето рударско темпо и наоѓање необични решенија.

ЉУБОВ: Не обидувајте се да ја контролирате ситуацијата, само препуштете се на заемно уживање.

ЗДРАВЈЕ: activelyе се одморите активно, дружејќи се со слични ентузијасти.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ви се чини дека парчињата од сложувалката полека се спојуваат и наскоро целата слика ќе започне да се појавува.

ЉУБОВ: Во одреден момент ќе се запрашате дали можеби има loveубовна врска зад пријателството.

ЗДРАВЈЕ: Имате главоболка.

РАК

РАБОТА: Денес ќе го поминете размислувајќи, расудувајќи и одлучувајќи. Сега сте во најсилната фаза на вашата мудрост и добро искористете ја.

ЉУБОВ: Најубавите партнерства можат да дојдат од пријателство, но внимавајте да не го расипете тоа.

ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ

РАБОТА: На почетокот, секојдневната забава може да стане профитабилна работа. Вашата креативност ќе ви ги отвори сите врати.

ЉУБОВ: Без оглед на еуфоријата што ги опфати сите околу вас, ќе бидете трпеливи со партнерот и семејството.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повредите на главата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Денот ќе помине во тешки преговори. Сега не е време да удрите тупаница на масата, да бидете тактични и да му го препуштите водството на некој друг.

ЉУБОВ: Полека сфаќате дека вашата емоционална врска е на прво место.

ЗДРАВЈЕ: Успеавте да се грижите за сите важни области, освен за здравјето. Посети доктор.

ВАГА

РАБОТА: Ќе се занимавате со финансиски прашања и ќе дизајнирате проект за нивно решавање.

ЉУБОВ: Вашата врска мора да помине низ фундаментални промени или во спротивно нема да биде. Еден разговор за чувствата ќе ги открие одговорите на долго поставуваните прашања.

ЗДРАВЈЕ: Заклучивте дека е време за промени. Една од најсилните одлуки е да се грижите за вашето здравје и изглед. Заменете ги лошите навики со нови и добри.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ова е денот кога чувствувате дека можете да направите скоро се. Ќе ги завршите сите заостанати работи, ќе ги отплатите позајмените предмети и ќе ги решите недоразбирањата.

ЉУБОВ: Емотивната врска може да биде во криза, затоа не брзајте со заклучоци.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Со толку многу различни одговорности и активности, ќе биде вистинско чудо ако завршите дури половина од задачите што сте имале намера да ги направите денес.

ЉУБОВ: Не сакате да се откажете од дружењето со пријателите. Ќе запознаете и нови, а меѓу нив ќе има некој што ќе предизвика интерес за вас.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на урогениталниот систем.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Парите, заедно со некои други природни сили, го движат светот, па нема смисла да се игнорира. Денот ќе го поминете во сериозно финансиско репрограмирање и инвестирање.

ЉУБОВ: Ако сакате да се приближите до љубовна цел, не би било лошо прво да ја дефинирате. Ова ќе ви го олесни движењето во вистинската насока.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со видот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ќе прифатите дополнителна работа, која со текот на времето ќе стане пообемна од главната работа.

ЉУБОВ: Конечно, влезе некој во вашиот живот кој ќе даде повеќе отколку што ќе земе. Потребен ви е некој кој секогаш ќе биде на ваша страна, бидејќи е тешко да се игра одлична личност 24 часа на ден.

ЗДРАВЈЕ: Мало опаѓање на имунитетот.

РИБИ

РАБОТА: Нормален работен ден, без поголеми назадувања. Вие извршувате работни задачи во мир.

ЉУБОВ: Вашето семејство и блиски пријатели се одговорни за немирното чувство на мир.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote