in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ЈУЛИ: Добар ден за нови познанства! Лавовите имаат интересно познанство, Вагите се лошо расположени, Шкорпиите се фокусирани кон работата

ОВЕН

Се согласувате за најновите детали со странците во врска со почетокот на заедничкиот проект. Имате голема желба да се докажете и да го направите проектот успешен. Брачниот другар не сака да признае до кој степен сте незаинтересирани за бракот. Здравјето е стабилно.

 

БИК

Вие сте тотално незадоволни од деловната соработка со вашиот претпоставен. Ви пречи неговата хистерија, тврдоглавост и ментални ограничувања. Вие донесувате одлука да побарате нова работа. Уживате во стабилна врска. Нервите се тенки.

 

БЛИЗНАЦИ

Почнувате подготовки за започнување приватен бизнис. Чувствувате дека имате доволно знаење и искуство за да работите независно. Хистеријата на вашиот партнер сериозно ве мачи и го доведува во прашање опстанокот на врската. Здравјето е солидно.

 

РАК

Ве чека пократко службено патување во странство. Склучувате договор што овозможува долгорочна соработка. И покрај лошата врска со вашиот партнер, вие се обидувате да се убедите дека бракот има перспектива. Здравјето е стабилно.

 

ЛАВ

Имате впечаток дека странските соработници не се премногу заинтересирани за соработка, па затоа се фокусирате на деловни партнери од домашно поле. Одличен ден е за ново познанство. Другата страна е позаинтересирана од вас. Здравјето е стабилно.

 

ДЕВИЦА

Денот не може да биде полош. Проблеми поврзани со деловното фијаско и отсуството на какви било резултати ве очекуваат на работа. Вие дури и не размислувате за емоционалната сфера. Нервите се преосетливи и ви треба одмор.

 

ВАГА

Бизнисот се развива нормално, и вие правите планови како да го проширите понатаму. Врската завршува неславно и не сакате да признаете дека некои ваши потези доведоа до тоа. Физички сте добро, но сте сериозно депресивни.

 

ШКОРПИЈА

Целата енергија ја насочувате кон областа на работата. Си поставивте цели што мора да ги постигнете. Се чини дека се докажувате. Уживате во стабилна врска со вашиот партнер. Време е да се активирате физички.

 

СТРЕЛЕЦ

Ја прекинувате деловната комуникација. Вие не сакате да работите со личност која е хистерична и гледа само на неговите цели. Уживате во добра комуникација со сопругата. Нервозни сте и напнати сте. Потребна ви е пауза.

 

ЈАРЕЦ

Вие сте многу задоволни од разбирањето и соработката со колегите. Направете нови, уште поамбициозни деловни планови. Ве чека ненадеен трошок што ќе ве изнервира. Не ве интересира емоционалната сфера. Во областа на здравјето, нервите се најчувствителни.

 

ВОДОЛИЈА

Тие се незадоволни од соработката со странските партнери. Потребни се неопходни промени со кои не се согласуваат. Брачниот другар мисли дека сте напнати, па затоа ве заобиколува. Нервозни сте и склони сте на пад во такт.

 

РИБИ

Вие сте многу вредни и желни за јавно признавање. Се фокусирате на работни места што можат да го привлечат вниманието на медиумите. Вие сте прилично депресивни поради раскинувањето. Раскинувањето ве погоди повеќе отколку што очекувавте. Здравјето е стабилно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote