in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ЈУНИ: Овие два знака мора да бидат посебно внимателни денес! Девицата тргнува во љубовна авантура, Близнаците се среќаваат со сродна душа, Шкорпијата мора да внимава на непријателот

ОВЕН

Успешно ќе ги надминете несогласувањата со претпоставените, но тензичната атмосфера ќе остане во текот на целиот ден. Недоразбирањето со партнерот ве исфрли од рамнотежа. Можна е дискусија, вие гледате на работите сосема поинаку. Болка во вратот.

БИК

Можете да ја обновите соработката со стариот круг на соработници. Напредувате со докажани методи и со веќе добро координиран тим. Слободните бикови во овој период можат да започнат сериозна врска со личност која ја познаваат преку пријателите. Чувствителност на грлото.

БЛИЗНАЦИ

Денес ќе треба да работите двојно повеќе за да ги постигнете резултатите од претходно. Работите нема да ви бидат лесни. Слободните Близнаци денес можат да ја запознаат својата сродна душа на пократки патувања. Подложни сте на вируси.

РАК

Овој ден може да ви донесе предизвик во вид на неверојатно краток рок за тешка и комплицирана работна задача. Почитувајте ги приоритетите. Интересна средба со личност во знакот Скорпија. Ве очекува средба и постепено зближување. Нервоза.

ЛАВ

Реорганизацијата во друштвото може да ви донесе многу турбуленции и атмосфера на нарушени меѓучовечки односи. Стој подалеку. Во дилема сте помеѓу двајца луѓе на кои им се допаѓате подеднакво, но на различни начини. Несоница.

ДЕВИЦА

Доколку планирате да побарате промена или зголемување, планетите не ви се наклонети. Нема да најдете разбирање од претпоставените. Може да се впуштите во љубовна авантура со личност која сте ја запознале на забава. Анксиозност.

ВАГА

Промените во менаџерскиот тим можат позитивно да влијаат на вас. Ви претстојат нови надлежности. Овој период ви носи деликатна ситуација поради посесивноста и љубомората која партнерот се повеќе ја покажува. Намален имунитет.

ШКОРПИЈА

Овој ден може да им донесе на Скорпиите средба на која атмосферата може да биде полна со напнатост. Некој гради ривалски односи со вас. Малку непријатна ситуација, бидејќи личноста која е ваш претпоставен на работа се повеќе ви се додворува. Чувствителност на грлото.

СТРЕЛЕЦ

Бидете внимателни во комуникацијата, бидејќи некои деловни тајни можат да допрат до вашата конкуренција. Престанок на една соработка. Почнувате да сфаќате дека во голема мера сте ја идеализирале личноста што ја гледате. Бидете пореални во вашите проценки. Ладно.

ЈАРЕЦ

Доколку сте планирале да реализирате важна работа, подобро е да почекате уште еден ден. Периодот не е поволен. Имате чувство дека другите постојано се мешаат во вашиот однос со партнерот. Потрудете се да го поправите. Напнати сте.

ВОДОЛИЈА

Во текот на денот, внимателно избирајте ги зборовите кога разговарате со претпоставените, бидејќи може да бидете погрешно разбрани. Бидете дипломатски. Излегувањето со пријателите ќе ви даде можност да запознаете некој што ви се допаѓа. Движете се повеќе.

РИБИ

Овој ден може да ви донесе проблем со рокот, кој може да се одложи поради вонредни околности. Ситуацијата бара компромис. Случајна средба со личност која претходно многу ви значела ќе ви разбуди стари емоции. Алергија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote