in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 ЈУНИ: Поволен ден за љубов! Стрелецот мисли за промена на работата, Шкорпијата не сака да менува ништо, Јарец уморен од живот, Риби склони на манипулација

ОВЕН

Можеби веќе размислувате за промена на работното место. Имате впечаток дека сте во стагнација ако сте биле на иста работа предолго. Некој близок ви покажа дека има искрени чувства кон вас. Заштитете го уринарниот тракт.

 

БИК

Ве чека нов деловен договор. Имате шанса да ја подобрите заработката. Ако планирате брак, ве чека поволен период за да поставите датум за венчавка. Предиспозиција за проблеми со стомакот.

 

БЛИЗНАЦИ

Работете да изградите слика во полето на работа што може да ви обезбеди успех и добри деловни контакти. Потребен ви е нов познаник. Имате впечаток дека веќе немате што да барате со вашиот поранешен партнер. Намален имунитет.

 

РАК

Може да очекувате многу опуштен ден на ова поле. Многу од нив сега се решаваат некако сами по себе. Пред вас е поволен ден за љубов и за нови познаници. Имате голема самодоверба. Одлично здравје.

 

ЛАВ

Ако сте во приватна деловна активност, денес ви носи некои потешкотии и пречки што не ги очекувавте. Ве чека поволен ден за љубов ако имате партнер. можно е да ги покажете своите чувства поотворено. Проблеми со варењето на храната.

 

ДЕВИЦА

Денес ви носи многу позитивна енергија за работа. Може да постигнете некои краткорочни цели. Областа на флертувањето е активирана во овој период и чувствувате дека сега сте подготвени за познаници. Избегнувајте алкохол.

 

ВАГА

Може да очекувате можност да постигнете напредок и подобрување во областа на работата. Имате јасно дефинирани цели кога станува збор за убовта. Пред вас е поволен период за врска со партнер. Областа на вратата е чувствителна.

 

ШКОРПИЈА

Можеби сте незаинтересирани за промена на работното место иако сега имате некои нови понуди. Денес е добар ден, ако сте во долга врска, би можеле да одлучите да започнете да живеете заедно. Проблеми со нервоза.

 

СТРЕЛЕЦ

Не е добар ден за работа. Е имате проблеми што ќе започнат да ве оптоваруваат повеќе од вообичаено на некој начин. Очекувате да запознаете личност која ќе покаже дека има многу сериозни намери со вас. Проблеми со алергија.

 

ЈАРЕЦ

Важни настани и одлуки доаѓаат до вас. Пред вас е поволен ден за решавање на тешкотиите на ова поле. Преку пријатели, стекнувате нови љубовни познаници кои можат да ви донесат возбуда во животот. Денес се чувствувате добро.

 

ВОДОЛИЈА

Willе бидете задоволни од промените во областа на работата. Имате шанса да се испробате во потполно нова професија. Имате шанса да и пријдете на личност која ви се допаѓа. Подготвени сте за добри љубовни промени. Грижете се за забите.

 

РИБИ

Пред вас е добар период за нови одлуки кога станува збор за деловна активност. Можно е да имате големо олеснување. Сè уште не сте подготвени за сериозна врска и затоа го оддалечувате сегашниот партнер од вас. Вашето здравје е добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote