in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 МАРТ: Девиците се креативни и полни со идеи, Водолијата е пречувствителна и исцрпена

ОВЕН

РАБОТА: Добивате нова изненадувачка деловна понуда од пријател, што звучи примамливо.

ЉУБОВ: Брачниот другар има изразена потреба за блискост. Ја запознавате, иако сте лошо расположени поради проблеми на работа.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте нервозни.

БИК

РАБОТА: Почнувате нов деловен потфат потполно убедени дека ќе постигнете поголем успех. Вие вложувате многу енергија во бизнисот.

ЉУБОВ: Брачниот другар целосно го поддржува вашиот нов деловен потфат.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека ненадеен финансиски трошок што ќе ве исфрли од рамнотежа. Нема големи промени на работа.

ЉУБОВ: Задоволни сте од емотивната сфера. Инсистирате на интензивно гледање и блискост со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Стомакот е чувствителен.

РАК

РАБОТА: Задоволни сте како се развива бизнисот. Имате впечаток дека бизнисот има повеќе потенцијал и се обидувате да го разгранете.

ЉУБОВ: Разочарани сте од партнерот. Одеднаш дознавте дека тој не ви е верен и дека се гледа со друга личност.

ЗДРАВЈЕ: Дигестивниот систем е чувствителен.

ЛАВ

РАБОТА: Целокупната енергија ја вложувате во деловно работење. Се обидувате да ги регулирате проблемите, но не можете да го направите тоа.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, уживате во интензивен социјален живот, но не успевате да пронајдете личност која ве интересира емоционално.

ЗДРАВЈЕ: Можен е пад на притисокот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Имате одлична нова идеја. Вие ги менувате деловните планови во надеж дека побрзо ќе доведат до резултати.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на сопругата. Нервозни сте и партнерот се обидува да ве смири. Ви се допаѓа неговото разбирање.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со коските.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна и задоволителна. Ве чека разговор со претпоставен.

ЉУБОВ: Не сте целосно задоволни од врската. Донесете одлука да разговарате отворено со вашиот партнер за проблемите.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Имате премногу обврски, што ве прави нервозни. Вие би сакале да ги направите што е можно побрзо, но тоа не е можно.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати поради работата.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Одличен ден е да добиете нова деловна понуда поврзана со странство или затворени институции.

ЉУБОВ: Комуникацијата со другата половина е динамична и полна со предизвици благодарение исклучиво на вас.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате премногу обврски и не знаете што прво да направите. Би било добро да се организирате и да направите приоритети.

ЉУБОВ: Ве очекуваат сериозни проблеми со сопругата. Имате впечаток дека е премногу чувствителна и драматична.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати поради работата.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Конечно завршувате деловен проект на кој работите долго време. Се чувствувате исцрпено.

ЉУБОВ: Преосетливи сте и ви треба расправија со партнерот за да се испразните. Партнерот не паѓа на вашите провокации.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со дигестивниот систем.

РИБИ

РАБОТА: Започнувате нов деловен проект или започнувате да работите на ново место. Вие сте доста самоуверени и желни да се докажете и да успеете.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Ве очекува разочарување ако партнерот е врзан во странство.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote