in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 23 СЕПТЕМВРИ: Одлична можност за нова работа! Овен да работи на емотивна врска, Близнаци флертуваат, Ракот напнат, Јарецот има тивка фаза на работа

ОВЕН

Можни се значителни финансиски пресврти. Во оваа фаза, постојат големи шанси да ја смените работата. Ве очекува ден за време на кој се можни расправии со саканата личност. Стабилноста на врската е некако загрозена. Можен е зголемен апетит.

БИК

На некој начин, вие сте оптоварени со голем број настани и тоа ве прави нервозни. Тешко ви е да се организирате денес. Новото познанство ви остави многу силен впечаток, но чувствувате и доза на нервоза. Можни се сериозни главоболки.

БЛИЗНАЦИ

Може да очекувате некои ситуации кои останаа нерешени од минатото да се појават денес. Тајно флертувате со личност што ви се допаѓа, барајќи од нив какви било повратни информации. Можна е несоница.

РАК

Ќе бидете многу напнати во текот на денот, и лесно можете да ја пренесете таа напнатост во вашата врска со работната средина. Кога станува збор за љубовта, не сте подготвени за ништо сериозно. Вие сте заинтересирани само за пренесување врски. Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Деловната ситуација е претставена како многу непостојана и нестабилна. Можни се конфликти со претпоставените. Ве очекува фаза на оддалеченост од саканата личност. Како да не работите на вашата врска. Вкочанети проблеми со грбот.

ДЕВИЦА

Е имате можност да работите или работите со некого од странство. Можно е патување наскоро. Интересно познанство ви остава посебен впечаток. Имате желба да се приближите до таа личност. Главоболка.

ВАГА

Ве очекува мала финансиска криза, која ќе можете да ја надминете со помош на заем или кредит. Љубоморни сте и на некој начин го оптоварувате партнерот со вашите сомнежи. Не е добар ден за вас. Избегнувајте алкохол.

ШКОРПИЈА

Се очекува одредена соработка да заврши. Доаѓате до таква одлука многу драстично и нагло. Ако имате партнер, те чека тежок ден полн со тензии и дискусии. Ако сте слободни, доаѓа ново познанство. Грижете се за вашите бубрези.

СТРЕЛЕЦ

Се соочувате со фаза во која стресот на деловниот план ќе биде поголем отколку што очекувавте. На полето на љубовта, на некој начин ве чека непроменета состојба. Денес не е добар ден за вашите емоции. Проблеми со крвната слика.

ЈАРЕЦ

Ве очекува опуштена фаза за време на која нема да имате поголеми проблеми или компликации во деловниот план. Новата љубов има многу позитивно влијание врз вас, ве храни со позитивна енергија. Уживате во салата и вежбате.

ВОДОЛИЈА

Може да очекувате промени во деловниот план. Ако водите приватен бизнис, можно е да ја смените локацијата. Односите во куќата се затегнати, па ако сте во брак, ситуацијата со партнерот е прилично лоша. Проблеми со варењето.

РИБИ

Ве очекува можност за нови преговори. Може да направите грешка само поради брзање, затоа работете на тоа. Можно е да покажете несигурност во комуникацијата со личност што ви се допаѓа. Се чувствуваш добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote