in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 АПРИЛ: Мал пад на енергијата! Вагите уморни, Бикот осамен, Јарец под стрес, Ракот доминира на сите полиња

ОВЕН

 

Ве чека поволна атмосфера на работа. Може да се надевате на добри пресврти на ова поле. Ве очекува можност да флертувате со нова личност поврзана со вашето блиско опкружување. Можни се проблеми со грлото.

 

БИК

 

Доаѓате до доста големо подобрување во оваа област и задоволни сте од пресвртите што ги постигнавте. Вашите емоции се силни и подготвени сте да ја покренете темата за заеднички живот со саканата личност. Вашето здравје е добро.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Тоа зависи од вашите одлуки во која насока ќе се развие ситуацијата во областа на работата. Вие сте разочарани од саканата личност и размислувате да ја прекинете врската. Пред вас е период на важни судбоносни одлуки. Проблеми со главоболка.

 

РАК

 

Може да очекувате поволен ден за деловното поле. Полека ви доаѓаат некои нови добри вести. Тивко страдате за личност од минатото и ви треба многу време да го надминете. Можни се проблеми врз основа на нервите.

 

ЛАВ

 

Имате позитивно расположение и активни сте на полето на работата. Вие сте посветени на вашите одговорности на вистински начин. Работите одат малку побавно со личноста што ја сакате, но тоа не е проблем за вас. Се чувствуваш добро.

 

ДЕВИЦА

 

Може да очекувате позитивен ден за време на кој ќе направите некои позитивни деловни аранжмани. Личноста што ви се допаѓа покажа дека сега не е подготвена да се поврзе со вас. Можни се проблеми со грбот.

 

ВАГА

 

Може да очекувате важен ден за работа. Пред вас е важна одлука на ова поле. Не ви се допаѓа ситуацијата во која се наоѓате со саканата личност и сакате што побрзо да ги решите проблемите меѓу вас. Имате доволно енергија.

ШКОРПИЈА

 

Запомнете дека е важно да бидете подготвени да се соочувате со вашите деловни противници во секое време. Нестабилната врска со саканата личност може негативно да влијае на вашето расположение. Нагласена е нервната напнатост.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Може да очекувате позитивна можност за промена во областа на работата. Beе бидете задоволни од околностите во кои се наоѓате. Саканата личност ви замерува за однесувањето што сте го покажале кон неа. Нема изразени здравствени проблеми.

 

ЈАРЕЦ

 

Може да очекувате општо добра ситуација во областа на работата. Пред вас е поволен период. Situationубовната ситуација е многу бурна и не ви е лесно да ги балансирате работите во една паралелна врска. Избегнувајте алкохол и цигари.

 

ВОДОЛИЈА

 

Може да очекувате општо поволен ден. Е можете да докажете дека сте подготвени да се справите со деловните проблеми. Можеби нема да ја забележите личноста која се обидува да ви пријде. Пазете се од хронични проблеми.

 

РИБИ

 

Може да очекувате ден кога ќе имате многу обврски. Можеби ќе ви треба помош од соработник. Вашата нервоза нема позитивно влијание врз односот што го имате со вашата сакана. Проблеми поради намален имунитет.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote