in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ФЕВРУАРИ: Искористете го овој ден и целосно посветете му се на партнерот! Јарците во брак минуваат низ фаза на криза, Овните се раздразливи.

Овен

Работа: Вашиот однос со колегите денес може да биде полн со негативна струја. Оддалечете се и фокусирајте се на работата.

Љубов: Месечината денес е во вашиот знак и ве прави далеку почувствителни. Раздразливи сте и лесно можете да добиете искри со партнерот.

Здравје: Нервоза.

Бик

Работа: Внимателно ракувајте со парите бидејќи денес не се препорачуваат ризични потези и ризични инвестиции. Успех преку приватен бизнис.

Љубов: Незадоволни сте од квалитетот на вашата врска и ќе направите се за да ја вратите старата ревност меѓу вас и партнерот.

Здравје: Болка во рамото.

Близнаци

Работа: Негативниот аспект на Меркур, вашиот владетел и Сатурн, делува како предупредување во финансиските инвестиции и во односот со колегите и претпоставените.

Љубов: Богат социјален живот и многу излегувања ќе ви донесат можност да запознаете интересна личност во знакот Лав или Вага.

Здравје: Солидно.

Рак

Работа: Ви се дава можност да започнете со работа во странство. Во рамките на овие настани ве очекуваат важни вести и одлучувачки разговор.

Љубов: Венера и Јупитер на вашето поле на вистинска љубов ќе ви дадат можност подоцна да запознаете личност која може многу да ви значи.

Здравје: Главоболка.

Лав

Работа: Невработените Лавови денес можат да имаат многу важно интервју за работа. Тоа интервју треба да биде многу успешно.

Љубов: Сомнежот од страна на вашиот партнер делуваше навредливо. Вашата врска поминува низ фаза на заладување.

Здравје: Нервоза.

Девица

Работа: Подобрувањето на вашата финансиска состојба целосно зависи од вашата проценка. Свесни сте дека постои одреден ризик, па затоа е подобро да донесете одлука на тимско ниво.

Љубов: Личност во знакот Лав или Вага постојано ви ги окупира мислите. Овој ден може да ви донесе романтичен состанок.

Здравје: Несоница.

Вага

Работа: Вагите кои не се задоволни со своето работно место можат да го искористат овој ден за да бараат подобра можност. Ве очекува добра деловна понуда.

Љубов: Искористете го овој ден и целосно посветете му се на партнерот. Во спротивно, може да бидете критикувани дека сте отуѓени.

Здравје: Нервоза.

Шкорпија

Работа: Правилниот деловен потег во текот на овој ден има потенцијал да ве доведе до долгорочен успех. Успех во соработката со странство.

Љубов: Враќањето на комуникацијата со поранешниот партнер е доминантна тема на денот. Ново поглавје на љубовниот план.

Здравје: Различен притисок.

Стрелец

Работа: Новите методи на работа и реорганизација ќе ви донесат проширување на кругот на обврски во рамките на работата што ја работите. Подобрување на финансиската состојба.

Љубов: Овој ден ќе ја одбележи средбата со Овен или Лав кој може да ве освои на прв поглед.

Здравје: Ревматски болки.

Јарец

Работа: Темата за професионално усовршување или полагање испити може да биде доминантна во овој период. Секој кој полага некои испити може да постигне многу успешни резултати.

Љубов: Јарците кои се во брак минуваат низ кризна фаза. Постои растојание помеѓу вас и вашиот партнер. Сфатете го проблемот многу сериозно.

Здравје: Солидно.

Водолија

Работа: Овој период ќе ви донесе значително подобрување на финансиската состојба. Ве очекува важен договор.

Љубов: Слободната Водолија на пат ја очекува запознавање со многу интересна и по малку необична личност.

Здравје: Лоша циркулација.

Риби

Работа: Во вашиот деловен план денес доминира многу различен опсег на одговорности. Постои можност во исто време да работите двојна работа.

Љубов: Врската со партнерот денес може да биде обележана со недоразбирања, па можен е дури и сериозен конфликт на мислења.

Здравје: Болка во нозете.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote