in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ФЕВРУАРИ: Овенот е проследен со големи деловни промени, Скорпиите се недоверливи

ОВЕН

РАБОТА: Ја чувствувате енергијата како расте во вас. Наскоро ќе можете да поместите планини, дури и оние најголемите. Ќе ги почувствувате промените.

ЉУБОВ: После стресен ден, конечно се чувствувате смирени и сигурни, опкружени со убов. Тоа е добар вовед во периодот на внатрешна трансформација.

ЗДРАВЈЕ: enjoyе уживате да се релаксирате со пријателите.

БИК

РАБОТА: Ќе се поврзете со група соработници или пријатели на еден голем проект. Вашите шанси се големи ако не наседнете на некои шпекулации.

ЉУБОВ: Во љубовта постои пустош и сомнеж.

ЗДРАВЈЕ: Имате многу позитивна енергија.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Во бизнисот ќе се истакнете. Вашиот претпоставен јавно ќе ја пофали вашата посветеност.

ЉУБОВ: Ќе ја продлабочите меѓусебната почит. Ако сте сами, тоа ве става во посебна ситуација, бидејќи не ја сакате осаменоста.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни синуси.

РАК

РАБОТА: Ќе имате проширување на деловните обврски. Колку и да се обидувате да ги скриете, некои тајни ќе излезат на виделина. Не плашете се од последиците.

ЉУБОВ: Запознавате личност која ќе ве привлече со својата харизма.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со крвната слика.

ЛАВ

РАБОТА: На работа сè уште сте ефикасни и креативни, а повремено и премногу брзи. Брз не секогаш значи квалитет, затоа обрнете внимание на деталите.

ЉУБОВ: Старите љубови живеат во минатото, нека остане така. Тие можат да предизвикаат проблеми. Ќе размислите многу за своите чувства, но не правете ништо.

ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте прекумерен стрес.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Чувајте ги сите приватни и деловни тајни што ги слушате. Клучот за вашиот опстанок лежи во дискрецијата.

ЉУБОВ: Семејна ситуација ќе биде предизвикувачка и ќе бара бескрајно трпение од вас. Не донесувајте драстични одлуки.

ЗДРАВЈЕ: Движете се повеќе.

ВАГА

РАБОТА: Мудро ќе избегнете ситуации што навистина не ве засегаат.

ЉУБОВ: Преиспитувањето ќе ви донесе внатрешен мир и тишина и ќе ги расчисти најемотивните дилеми.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Имате големи планови со финансии и недвижнини, но и подеднакво големи предизвици што ве очекуваат во нивната реализација.

ЉУБОВ: Не заборавајте да бидете што е можно поотворени кон партнерот, затоа што во спротивно ќе започнат да се појавуваат недоразбирање, нетолеранција и недоверба.

ЗДРАВЈЕ: Не е многу поволен ден.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Понекогаш ви се врти во главата од комплицирана комбинаторика и непредвидени трошоци. Ќе најдете неочекувана поддршка и извор на енергија меѓу вашите пријатели.

ЉУБОВ: Авантура ги чека осамените, но за жал ништо нема да излезе од тоа.

ЗДРАВЈЕ: Во вториот дел од денот ќе се онесвестите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Во бизнисот давате се од себе и сте свесни за своите способности. Кога ќе забележите зголемено внимание на претпоставените, ќе станете нервозни и ќе започнете да го преиспитувате секој потег.

ЉУБОВ: Сè уште не сте подготвени за одговори и вешто ќе избегнете луѓе кои би можеле да ве критикуваат, особено членовите на семејството.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителен мочен меур и уринарен тракт.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вашите способности се под лупа. Бизнис-напредокот е подготвен за вас.

ЉУБОВ: Во љубовта, како и обично, постои ситуација на топло-ладно.

ЗДРАВЈЕ: Можни се респираторни инфекции.

РИБИ

РАБОТА: Полни сте со енергија, духовита и шармантна, на прв поглед и безгрижна. Ја чувате тајната за големи духовни преиспитувања во себе и поставете си неколку судбоносни прашања.

ЉУБОВ: Идилата ќе биде малку нарушена од новото лице, кое ќе ги испроба сите ваши одбранбени стратегии.

ЗДРАВЈЕ: Земете ја предвид вашата исхрана.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote