in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ЈУНИ: На Вагите итно им е потребен одмор или промена на работното место; Љубовна криза со Близнаците, надминете ги стравовите

Овен

Работа: На крајот на работната недела типичните Овни ќе бидат полни со ентузијазам и нови идеи, за чие остварување допрва ќе треба да го чекаат следниот деловен циклус.

Љубов: Овој ден во никој случај не е поволен за нови почетоци или за промени во постоечките партнерства. Лесна приказна без многу мудрост ќе биде доволна.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Одличен работен ден ги очекува повеќето Бикови успешно да го завршат претходниот и да дадат предлози за уште подобар следен деловен период.

Љубов: Без разлика дали сте слободни или не, денес е реално да очекувате дека сосема нова интересна личност на љубовното поле ќе ја скокотка вашата фантазија.

Здравје: Внимавајте на колковите, колената и оптоварувањето на нозете.

Близнаци

Работа: Во последниот ден од работната недела, Близнаците ќе се соочат со искушенија, пред се во комуникацијата и подготовката на плановите за нови професионални обврски. Не двоумете се да побарате помош.

Љубов: Доколку вашето внимание е насочено кон една личност, а од друга добивате позитивни вибрации, размислете добро за приоритетите, за да не испаднете од се – ништо.

Здравје: Спијте доволно.

Рак

Работа: Совршено коректен работен ден ги очекува типичните претставници на Ракот успешно да ги завршат сите поставени професионални задачи.

Љубов: Денеска не е реално да очекувате некакви значајни промени на вашето љубовно поле, а се трудите да поминете барем квалитетни моменти заедно со саканата личност.

Здравје: Освен сеќавањето на физичкиот замор, нема сериозни предупредувања.

 

Лав

Работа: Потешко и побавно отколку што очекувавте, сепак успевате да ги постигнете своите цели. Обидете се да избегнете или барем да ги ублажите вербалните конфликти со некои од вашите претпоставени.

Љубов: Овој ден може да означи почеток на многу поповолен период за настани од љубовната сфера, но и ваша поактивна улога.

Здравје: Хронични заболувања.

Девица

Работа: Чувството на замор е објективно присутно на крајот од работната недела кај Девицата, па понесете ги полека започнатите обврски, а можност за нови планови ќе има и во наредниот период.

Љубов: Не е лош ден дури и да бидете пријатно изненадени од саканата личност, но околностите не се многу поволни за вашите конкретни постапки на љубовно поле.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Вага

Работа: Завршете ги основните деловни задачи и не се возбудувајте премногу доколку последниот работен ден од неделата ве преоптоваруваат со дополнителни професионални обврски.

Љубов: Денес ќе ви треба малку повеќе трпение и разбирање, доколку сакате да ги ублажите критиките кои доаѓаат од драга личност која поради некоја причина е незадоволна.

Здравје: Чувствителност на коските и зглобовите.

Шкорпија

Работа: Повеќето Скорпии овој петок би требало да го поминат најангажирани во сферата на комуникацијата и склучувањето нови професионални договори.

Љубов: Појавата на сосема нова интересна личност на вашиот љубовен хоризонт ветува многу. Треба да го играте следниот потег. Уживајте затоа што вреди да се трудите.

Здравје: Потребен ви е добар и квалитетен сон.

 

Стрелец

Работа: Многу позитивен деловен стимул доаѓа кај повеќето луѓе родени во знакот Стрелец на крајот од работната недела. Храбро напред, но нема причина да се брзате премногу.

Љубов: Опуштениот љубовен ден во најава може да ви биде доста возбудлив за воспоставување контакт со нова мистериозна личност и отворена покана за флерт, авантура.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Еден типичен работен ден може да очекува типичните Јарци успешно да ги завршат сите свои професионални обврски во согласност со нивните планови.

Љубов: Новото познанство ви носи можност да влезете во сериозна врска, па ако тоа е во ваш интерес, а веруваме дека е, повелете.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Во последниот работен ден од неделата, повеќето Водолии би можеле да бидат во својот елемент, особено кога станува збор за нови идеи и планови за идни деловни проекти.

Љубов: Драга личност денес би можела да ве изненади со некој убав знак на внимание или подарок. Вратете возвратно со ист интензитет и уживајте.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Риби

Работа: Квалитетно и успешно завршување на деловните задачи за оваа недела е познато сценарио за повеќето Риби. Треба да бидете повеќе од задоволни со постигнатото.

Љубов: Доколку имате намера да промените нешто во партнерството, дејствувајте, имате поволни околности за да успеете.

Здравје: Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote