in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 24 ЈУНИ: Обидете се да ги намалите трошоците! Бик уморен од животот, Близнаците обожаваат дружења, ракот емотивен и осамен

ОВЕН

Можно е да можете да ги решите деловните проблеми од претходниот период и да се чувствувате многу добро поради тоа. Вашата убомора ќе ви донесе немир и криза во бракот. Заштитете го дигестивниот тракт, обрнете внимание на исхраната.

 

БИК

Ако очекувавте да започнете нов бизнис, денес е добар ден за вас. Подготвени сте да се посветите на некој близок со кого имате многу заеднички интереси. Можни проблеми со бубрезите.

 

БЛИЗНАЦИ

Можеби немате можност да ја завршите целата своја работа кога е планирана за вас. Досадно ви е на ова поле затоа што сте сами. Сакате да започнете нова емотивна врска. Зголемете го внесот на витамини.

 

РАК

Не треба да се грижите затоа што ќе ги решите проблемите што во моментот ве вознемируваат на полето на работата.Ако сте слободни, можете да очекувате интересна средба која емоционално ќе ве возбуди ќе уживате да спортувате.

 

ЛАВ

Може да очекувате дека ќе можете да ја стабилизирате финансиската состојба. Денес е добар ден за вас. Подготвени сте да се посветите на комуникација со саканата личност и да ја придобиете. Грижете се за мочниот меур.

 

ДЕВИЦА

Пред вас е поволен период за промени во полето на работа, како и за склучување на некоја нова деловна соработка. Подготвени сте да го покажете поотворено вашиот интерес за започнување врска со личност што ви се допаѓа. Ве следи нервозата.

 

ВАГА

Решението за вашиот проблем доаѓа побрзо отколку што очекувате. Beе можете да ги претворите деловните настани во позитивна насока. Исто така, треба да ги покажете чувствата што ги имате кон вашата симпатија. Внимавајте на вашето срце.

 

ШКОРПИЈА

Ве чека период во кој ќе имате некои проблеми од областа на работата. Е ви треба помош од соработник. Имате впечаток дека работите тргнале надолу со вашата сакана и не знаете на кој начин да се поставите. Чувствителен мочен меур.

 

СТРЕЛЕЦ

Можно е денес да бидете склони кон грешки во областа на работата и да имате недостаток на концентрација. Може да очекувате вашата врска со лицето за кое се грижите да се движи во подобра насока. Минлива главоболка.

 

ЈАРЕЦ

Обидете се да ги намалите вашите трошоци и да бидете подобро организирани кога станува збор за вашето поле на финансии. И покрај тоа што имате добра врска со саканата личност, чувствувате дека нешто емотивно ви недостасува. Внимавајте на тироидната жлезда.

 

ВОДОЛИЈА

Денес, најдобро би било да се потрудите да организирате идни работни места што може да бидат доста важни за вас. Ве чека период во кој посериозно ќе размислите за прекинување на емотивната врска. Можна е вкочанетост.

 

РИБИ

Можно е да можете да стапите во нова деловна соработка со личност со која веќе сте имале некаква форма на деловно работење. Би било добро да си дадете време да размислите за своите чувства. Проблеми со циркулацијата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote