in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 АПРИЛ: Сега е вистинското време да ги реализирате вашите бизнис идеи! Овенот е придружен со среќа во љубовта, Лавовите страдаат од несоница, Вагите очекуваат деловен успех

Овен

Работа: Овој период ќе го означи почетокот на далеку подобра и подинамична соработка на деловно поле. Успешни деловни преговори.

Љубов: Пред вас е многу романтичен состанок со интересна личност во знакот Вага или Близнаци.

Здравје: Варење, сменете ја исхраната, елиминирајте ја брзата храна.

Бик

Работа: Финансиската состојба постепено се подобрува, но сепак можни се ненадејни трошоци. Не правете ризични инвестиции.

Љубов: Враќање на комуникацијата со личност од вашето минато. Постои можност за продолжување на љубовната приказна.

Здравје: Болки во грлото. За почеток, третирајте го грлото со септолепт.

Близнаци

Работа: Овој ден ќе биде одбележан со важен деловен состанок. Ако сега направите добар деловен потег, вашата финансиска состојба ќе се подобри.

Љубов: Љубовната авантура со личност во знакот Стрелец или Лав може да се претвори во нешто многу повеќе.

Здравје: Проблеми со синусите.

Рак

Работа: Деловната соработка со пријателите може да испадне како исклучително профитабилен бизнис. Ќе ја победите конкуренцијата со иновативни идеи.

Љубов: Ви се допаѓа личност која живее далеку од вас. За таа врска на далечина тешко можете да размислите и да ја промените.

Здравје: Променете ја исхраната.

Лав

Работа: Пред вас е нова деловна можност која треба да ја искористите, бидејќи ви дава нова перспектива. Напредување во кариерата.

Љубов: Постои голема можност да влезете во тајна љубовна врска, но бидете внимателни бидејќи може да се откриете.

Здравје: Одморете се повеќе, страдате од несоница.

Девица

Работа: Некои од вашите деловни соработници се многу несигурни и не се баш добронамерни кон вас. Може да има некоја интрига и обид да ја поткопате вашата позиција.

Љубов: Слободните Девици можат да доживеат љубов на прв поглед. Запознавањето со неодоливата Шкорпија може да се претвори во страсна љубовна врска.

Здравје: Вртоглавица.

Вага

Работа: Невработената Вага очекува одлична деловна понуда. Интервјуто за работа може да биде доста заморно, но ќе оставите одличен впечаток.

Љубов: Послужна љубовна ситуација се состои во можен почеток на нова врска со прилично контроверзна личност.

Здравје: Проблем со вените.

Шкорпија

Работа: Доколку се обидувате да започнете сопствен бизнис, планетите ви даваат целосна поддршка. Сега е вистинското време да ги реализирате вашите оригинални идеи.

Љубов: Враќањето на врската со личност која многу ви значела во минатото може да ве стави во дилема што да правите понатаму.

Здравје: Намален имунитет.

Стрелец

Работа: Посебен успех ги очекува оние Стрелци кои работат во услужните дејности. Се отвора можност за почеток на работа во странство.

Љубов: Враќањето на личност од вашето минато може да го одбележи овој ден. Ве очекуваат важни вести и обновување на комуникацијата.

Здравје: Проблеми со колената.

Јарец

Работа: Полни сте со ентузијазам и храбро се движите кон реализација на вашата деловна цел.

Љубов: Постои можност денес успешно да завршите неколку работи истовремено. Слободните Јарци можат да започнат љубовна врска со личност во знакот Бик или Рак.

Здравје: Ревматски зглобови. Потребна е терапија.

Водолија

Работа: Овој ден посветете го на реализација на вашата оригинална идеја, бидејќи тоа ќе ви донесе голем успех. Финансиска добивка.

Љубов: Слободната Водолија ја очекува почеток на љубовна врска со личност во знакот Лав или Овен. Ќе се препуштите на страстите без размислување.

Здравје: Главоболка.

Риби

Работа: Овој ден ќе го посветите на завршување на работата на еден многу важен проект. Финансиската состојба се подобрува.

Љубов: Слободните Риби очекуваат да започнат љубовна врска со личност која можат да ја запознаат преку работа или на патување.

Здравје: Лоша циркулација.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote