in

СлаткоСлатко

Дневен хороскоп за 25 декември: Шкорпијата ужива во тајна љубов, Стрелецот е разочаран од работата

Погледнете што ви подготвија ѕвездите денес

ОВЕН

РАБОТА: Вие сте фокусирани на целите и максимално организирани. Постои состанок што бил предходно откажан и постигнувате успех.

ЉУБОВ: Состојбата во бракот се подобрува. Излегувате од мрачен период, а партнерот повторно е оптимист.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

 

БИК

РАБОТА: Вие сте прилично возбудени. Правите мегаломански деловни планови кои не се целосно остварливи.

ЉУБОВ: Одржувате редовна комуникација со саканиот. Сè уште не сте подготвени отворено да кажете што сакате.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергиски проблеми.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека разговор со претпоставен. Вие целосно се согласувате за идниот деловен проект.

ЉУБОВ: Имате симпатија со која сте во фаза на воспоставување пријателски односи. Другата страна јасно знае што вие всушност сакате.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

 

РАК

РАБОТА: Лошо сте расположени поради слаби резултати во работата. Кога станува збор за работата, вашите мисли се прилично нереални.

ЉУБОВ: Загрижени сте за финансиите. Имате впечаток дека брачниот другар не знае како да управува со пари.

ЗДРАВЈЕ: Можна главоболка.

 

ЛАВ

РАБОТА: Ве очекуваат проблеми на работа. Не успевате да го направите она што сте го зацртале заради ненадејни тешкотии.

ЉУБОВ: Пред вас е сериозен разговор со сопругата. Главната тема на разговор е финансиската состојба.

ЗДРАВЈЕ: Можен е проблем со жолчката.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Бизнисот со странци се развива добро. Планирате да им понудите дополнителни услуги за кои верувате дека им се потребни.

ЉУБОВ: Среќни сте со ситуацијата во вашиот брак. Брачниот другар не е запознаен со финансиите и има впечаток дека тие се подобри отколку што се.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблеми со коските.

 

ВАГА

РАБОТА: Вие сте во креативна фаза. Ако работата има врска со кое било поле на уметност, вие сте одлични.

ЉУБОВ: Односот со вашиот партнер се менува на подобро. Причината е вашето однесување, бидејќи сте позрели и помалку склони кон грешки.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со хормоните.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Не успевате да се справите со деловните предизвици. Се прашувате дали е време да побарате друга работа.

ЉУБОВ: Уживате во тајна љубов. Имате впечаток дека ве одржува во живот и ве спасува од депресија.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со синусите.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Не сте целосно реални кога правите деловни планови. Очекувањата се многу поголеми од она што можете да го постигнете.

ЉУБОВ: Не ве интересира емоционалната сфера. Оддалечете се од пријателите затоа што не сте расположени за дружење или за остварување нови познанства.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со дишењето.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Добивате финансиска инјекција и поради тоа сте прилично задоволни. Вие точно знаете каде ќе ги потрошите парите.

ЉУБОВ: Имате сочувство и полека, меѓу редови, почнувате да ги навестувате своите намери.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е солидно.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одлично ви оди на суд. Вашиот сериозен изглед и истата приказна оставаат позитивен впечаток.

ЉУБОВ: После многу размислување, контактирате со вашиот поранешен партнер. Комуникацијата е одлична и се согласувате да се видите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

 

РИБИ

РАБОТА: Бизнисот се развива точно како што планиравте. Користете интуиција кога донесувате некои одлуки.

ЉУБОВ: Уживате во врската со сопругата како сега да сте се венчале. Мислите дека вашиот партнер е идеален и дека не можете да изберете подобар.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote