in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 МАРТ: Бикот е насочен кон работата, Лавовите очекуваат премногу во љубовта

ОВЕН

РАБОТА: Бизнисот не оди како што сакате. Вие размислувате за нови планови што конечно би го започнале.

ЉУБОВ: Можно е да постои личност на работа која негува емоции кон вас, но се плаши да им ги покаже.

ЗДРАВЈЕ: Синусите се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Фокусирани сте на деловни обврски, самоуверени и амбициозни. Вие ги постигнувате целите што си ги поставивте себе си.

ЉУБОВ: Комуникацијата со партнерот не е најдобра. Проблемот е во тоа што не сте целосно искрени едни со други.

ЗДРАВЈЕ: Пукате од здравје.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ве очекуваат непланирани тешкотии. Вие сте прилагодливи и реагирате брзо, па ќе ги решите.

ЉУБОВ: Обидете се да поминете што повеќе време со вашата сакана. Партнерот е напнат поради проблеми на работа.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

РАК

РАБОТА: Премногу сте оптимисти кога станува збор за работата. Имате субјективен впечаток дека можете да направите сè, па затоа вашите планови се грандиозни.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од односот со сопругата. Имате впечаток дека е ладен кон вас, што многу ве мачи.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на прејадување.

ЛАВ

РАБОТА: Бизнисот стагнира поради повеќе проблеми. Почнувате да се сомневате во вашите квалитети, бидејќи не успевате да ги надминете препреките што се појавуваат.

ЉУБОВ: Имате премногу оптимистички став кон односите. Очекувате премногу и не забележувате дека другата страна не е отворена за вас.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со дигестивниот систем.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, имате прекумерни очекувања од колегите во врска со резултатите од работата.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската и не сте заинтересирани да ја запознаете другата половина, што многу влијае на неа.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на прејадување.

ВАГА

РАБОТА: Направете нови, тајни деловни планови поврзани со заминување во странство или започнување соработка со странски соработници.

ЉУБОВ: И покрај фактот дека вашиот партнер негува силни емоции кон вас, вие не сте задоволни од врската. Имате впечаток дека другата страна не ве разбира.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на инфекции.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Успевате да решите дел од деловните проблеми, што ве прави да се чувствувате добро и ве мотивира да продолжите да работите.

ЉУБОВ: Со вашиот партнер правите тајни љубовни планови поврзани со заеднички деца.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте доста амбициозни и самоуверени кога станува збор за деловни обврски. Уживате во деловни победи и докажување.

ЉУБОВ: Врската напредува одлично. Емоциите на вашиот и на вашиот партнер се стабилни. Кога станува збор за комуникација, вие не сте многу дипломатски.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Направете нови, тајни деловни планови. Немате најдобри односи со колегите. Зад грбот интензивно озборуваат.

ЉУБОВ: Задоволни сте од тоа како напредува врската. Партнерот има помалку проблеми на работа, но не сака да ве оптеретува со тоа.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Се обидувате да започнете бизнис, но не можете да го направите тоа целосно. Оптимист сте и верувате дека ќе ги надминете тешкотиите.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, вие сте чувствителни, склони кон кавги и паѓање од такт, иако причината нема никаква врска со вашиот партнер, туку со вашето незадоволство.

ЗДРАВЈЕ: Одличен ден е да започнете диета.

РИБИ

РАБОТА: Нема проблеми на работа. Сè оди точно како што планиравте. Ја работите својата работа без никакви грешки.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, ве чека ново познатство, иако ќе имате впечаток дека навистина не сте се воодушевиле.

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote