in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 25 ОКТОМВРИ: Загрижени сте за финансиите и тоа ве притиска! Јарците се загрижени за работата, Раковите го губат имунитетот, Стрелците ги очекува недоразбирања

ОВЕН

Подобро е да бидете трпеливи во комуникацијата со деловното опкружување за да не предизвикате проблеми. Доколку сте во врска, може да очекувате поволен ден во кој ќе уживате со партнерот. Склони сте кон поправање.

БИК

Загрижени сте за финансиите и тоа ви прави голем притисок. Треба да направите некои промени на работа. Пред вас е средба со личност која би можела да покаже дека има искрени чувства. Избегнувајте алкохол.

БЛИЗНАЦИ

Периодот не е многу поволен за вас. Сè укажува на некои проблеми и компликации на работа. Можно е да имате лични несигурности и затоа е тешко да стекнете нови љубовни познанства. Грижете се за вашите бубрези.

РАК

Не очекувајте премногу важни случувања и промени на полето на работата денес. Не сум сигурен што да очекувате од личноста за која се грижите бидејќи нивното однесување е променливо. Можен е пад на имунитетот.

ЛАВ

Ќе имате шанса да покажете дека сте напредувале на работа. Горди сте на себе и на се што сте постигнале. Ве очекува многу интересно запознавање со личност со која е можна подолга врска. Редовно проверувајте го крвниот притисок.

ДЕВИЦА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, пред вас е период кој може да ви донесе помали проблеми. Станавте малку ладни во контактот со партнерот кој го мачи вашето однесување. внес на течности.

ВАГА

Имате помалку проблеми на работното место. Ќе биде потребно извесно време за да се реши сè. Ако ви се допаѓа личност која ви била пријателка, ќе имате можност да се зближите со него. Грижете се за вашето здравје.

ШКОРПИЈА

На работа нема поголеми промени и денот ви е генерално мирен. Може да се надевате на поволни околности. Пред вас е убав ден за нови љубовни настани. Внимавајте на исхраната и вашите навики.

СТРЕЛЕЦ

Можно е денес да сте под голем притисок и да имате многу различни проблеми на ова поле. Ве очекуваат недоразбирања во однос на личноста за која се грижите. Многу од тоа ве оптоварува сега. Проблеми поради стрес.

ЈАРЕЦ

Можно е да сте загрижени за вашата работа и често да ви се чини дека ќе имате некои проблеми на тоа поле. Ве очекува период во кој ќе треба поискрено да разговарате со саканата личност. Страдате од несоница.

ВОДОЛИЈА

Можно е да имате одредени доцнења во однос на работата што сте сакале да ја работите денес.На некој начин сте се затвориле во себе и многу работи ве оптоваруваат кога е во прашање полето на емоциите. Без здравствени проблеми.

РИБИ

Можно е да не го добиете тоа што го очекувате и да бидете прилично разочарани на ова поле. Со партнерот ќе имате мала врева околу некои секојдневни проблеми. Посветете се на решавање на ситуацијата. Вашиот ‘рбет е чувствителен.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote