in

УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 АПРИЛ: Ќе уживавте на одмор! Овните се задоволни, Раковите се чувствуваат одлично, Шкорпиите би уживале на годишен одмор

ОВЕН

 

Задоволни сте од моменталната состојба на работа, можете да очекувате поволен период. Бурни настани на емотивно ниво не ве очекуваат. Со саканата личност, добро знаете на што правите. Внимавајте на тироидната жлезда и хормоните.

 

БИК

 

Големите очекувања што ги имате на ова поле може да ве доведат до некакво разочарување. Вие сте толку за inубени во саканата личност што имате длабоки и искрени чувства. Можни се проблеми со мигрена.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Ова е погрешно време за нови деловни потфати и за нови работни места. Бидете по трпеливи. Навистина ви се допаѓа една личност која досега не покажала никаков интерес за вас. Можни се проблеми со циркулацијата.

 

РАК

 

Конечно, дојде време за некои позитивни промени на ова поле. Се чувствувате подготвени за промени. Наскоро во блиско опкружување ќе се појави нова личност која може да ви биде интересна. Денес се чувствувате добро.

 

ЛАВ

 

Полека се подобрувате и задоволни сте од околностите во кои сега се наоѓате на полето на работата. Сакате да стапите во врска со личност која ви ветува дека ќе бидете заедно долго време и дека ќе изградите стабилна врска. Вие би уживале во масажа.

ДЕВИЦА

 

Можно е денес да имате повеќе работа отколку што очекувате, што може да ви биде доста тешко. Уживате во случајно флертување со личноста за која се грижите и подготвувате терен за почеток на врска. Спортувај.

 

ВАГА

 

Денес ве чека напната атмосфера на работа бидејќи нема да можете да постигнете сè што сте замислиле. Одлучивте повеќе да не го криете незадоволството и отворено да ги покажете своите чувства пред вашата сакана. Слаба циркулација.

 

ШКОРПИЈА

 

Подготвени сте за големи промени на ова поле и чувствувате дека е време некои работи полека да се свртат. Тие ве изведуваат и луѓето за кои се грижите има пречки што не можете лесно да ги надминете. Вие би уживале во масажа.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Вие сте на крстопат и не сте сигурни во кој правец треба да одите кога станува збор за нови деловни одлуки. Ќе поминете убав ден со вашата сакана. Ве чека поволен период на ова поле. Грижете се за црниот дроб и бубрезите.

 

ЈАРЕЦ

 

Денес не носи промени во полето на работа за вас, состојбата на работите останува иста. Саканата личност покажува многу недоверба кон неа и таквиот став ве навредува. Двајцата можете да бидете склони кон кавги. Вие сте под стрес.

 

ВОДОЛИЈА

 

Денес сте некако дистанцирани од деловното опкружување и не наоѓате волја да се посветите на вашите обврски. Партнерот очекува да започне големи промени во вашата врска, но сепак сте на некој начин пасивни. Можни проблеми со грлото.

 

РИБИ

 

Можно е голем број недоразбирања во областа на работата да создадат некои големи компликации за вас. Саканата личност изгледа далечна од вас и не ви се допаѓа. Ве чека неповолен период за љубов. Чувствителен врат и раменици.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote