in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ФЕВРУАРИ: Дозволете си да се одморите од животот и проблемите! Вагите задоволни, Јарецот среќен, Бикот уморен, Девицата нервозна

Овен

Работа: Овој ден ви носи успешно завршување на голем проект од порано. Постои можност за обнова на соработката со старите деловни соработници.

Љубов: Долго време ви се допаѓа една личност од работа. Направете го првиот чекор и ќе успеете да го освоите.

Здравје: Солидно.

Бик

Работа: Овој ден ќе биде одбележан со деловни преговори со странска компанија или со некој од странство. Еден од вашите клучни соработници може тврдоглаво да се придржува до вашите услови.

Љубов: Романтична вечер со партнерот ќе ви донесе атмосфера на растечка блискост.

Здравје: Солидно.

Близнаци

Работа: Невработените Близнаци ги очекува важно интервју за работа. Многу ќе зависи од вашите перформанси.

Љубов: Имате ново љубовно поглавје со нова личност пред вас, но тоа може да се однесува контрадикторно и да ве доведе во дилема.

Здравје: Добро.

Рак

Работа: Ова е вистинско време да ги реализирате вашите иновативни идеи. Ова ќе ве стави далеку пред конкуренцијата.

Љубов: Односот со партнерот влезе во помирни води. Следува понатамошна стабилизација.

Здравје: Одморете повеќе.

Лав

Работа: Посветете го овој ден на планирање и строго придржувајте се до приоритетите. Во спротивно, роковите може да бидат прекршени.

Љубов: Во искушение сте да започнете врска со личност која ја познавате од работа.

Здравје: Зголемен стрес.

Девица

Работа: Посебен успех ги очекува оние Девици чија работа е поврзана со странство, патувањата и високото образование. Финансиска добивка.

Љубов: Размислувате за официјализирање на врската со партнерот. Ви претстои период на важни одлуки.

Здравје: Солидно.

Вага

Работа: Негативните аспекти на Венера, вашата планета на владетели, може да ви донесат затегнати односи на работа и конфликт на интереси. Бидете внимателни во комуникацијата и внимавајте на манипулациите.

Љубов: Се чувствувате запоставено од партнерот. Кажете му го тоа отворено за да нема дистанцирање.

Здравје: Нервоза.

Шкорпија

Работа: Доколку денес донесете правилна одлука, долгорочно ќе ја решите финансиската состојба.

Љубов: Љубовната струја владее со атмосферата на овој ден, па Скорпиите ќе се соочат со предизвикот да се впуштат во страсна љубовна авантура.

Здравје: Добро.

Стрелец

Работа: Овој ден акцентот е ставен на финансиите. Можни се неочекувани пречки и недоразбирања во деловната соработка со лице од странство.

Љубов: Имаше недоразбирања во вашето семејство. Ситуационите барања бараа разбирање и компромиси.

Здравје: Солидно.

Јарец

Работа: Денес е напорен ден за вас во однос на комуникацијата со колегите и претпоставените. Различно гледате на заедничките цели.

Љубов: Презафатени сте со работа и го запоставувате партнерот. Дајте му повеќе време.

Здравје: Солидно.

Водолија

Работа: Невработената Водолија може да добие деловна понуда што нема баш да им одговара. Слушајте ја вашата интуиција.

Љубов: Нова перспектива на љубовен план се отвора со ново запознавање со малку необична личност.

Здравје: Солидно.

Риби

Работа: Строго придржувајте се до однапред планираниот план за да избегнете пробивање на рокот. Решавајте ги проблемите како тим.

Љубов: Во дилема сте дали да ја преминете границата на пријателство со личност која одамна ви се допаѓа.

Здравје: Солидно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote