in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ЈАНУАРИ: Девицата може да добие помош од пријател поради лошата деловна состојба

ОВЕН

РАБОТА: Заинтересирани сте за промена на работното место и прашајте ги вашите пријатели дали можат да ви помогнат и да ве препорачаат на некого.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Свесни сте дека врската не може да се подобри, односно дека врската ги брои последните денови.

ЗДРАВЈЕ: Главата е чувствителна.

БИК

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Задоволни сте како се одвива и не очекувате никакви проблеми во иднина.

ЉУБОВ: Порасположени сте за дружење со пријателите отколку со другата половина, но таа не ве обвинува за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Задоволни сте од ситуацијата на работа. Работата не само што тече нормално, туку изгледа ветувачка.

ЉУБОВ: Заинтересирани сте за личност на која не знаете како да и пристапите, бидејќи ви се чини премногу сериозна и затворена.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

РАК

РАБОТА: Во тек е неповолен период за работа. Има многу малку обврски и се плашите дека оваа ситуација нема да трае долго.

ЉУБОВ: Вие сте во фаза на за вљубување. Имате впечаток дека сте пронашле партнер со кој можете да го поминете целиот свој живот.

ЗДРАВЈЕ: Расположението е во опаѓање.

ЛАВ

РАБОТА: Што и да пробате, не успевате да го усогласите бизнисот од место. Вие сте прилично загрижени за тоа.

ЉУБОВ: Не се обидувате воопшто да ги подобрите односите со сопругата. Вашата незаинтересираност е еднаква на неговата.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Еден пријател знае во каква деловна ситуација сте и сака да ви помогне. Ве препорачува и дава гаранции за вашата работа.

ЉУБОВ: Брачениот другар трпеливо чека да ги надминете деловните проблеми за конечно да му се посветите.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на хронични болести.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Нема значајни настани. Вие сте задоволни од тоа како напредува бизнисот.

ЉУБОВ: Врската е во криза. Имаше дистанцирање, пад на интересот. Тешко ви е, но вие сте свесни дека врската нема потенцијал да опстане.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Се обидувате да најдете работа во странство. Имате впечаток дека ова е единственото решение во оваа ситуација.

ЉУБОВ: Бракот е стабилен. Партнерот е личноста која ви дава сила да продолжите и покрај проблемите што ги имате.

ЗДРАВЈЕ: Депресивни сте.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ситуацијата на работа е стабилна. И покрај тоа, вие размислувате да заминете во странство. Тие викаат растојанија.

ЉУБОВ: Не сте премногу заинтересирани ниту да стапувате во врска или во врска. Другите работи, за кои сметате дека се поважни, се на ум.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако водите приватен бизнис, имате огромни проблеми што не успевате да ги решите. Се плашите дека ќе мора да ја затворите компанијата.

ЉУБОВ: Вие сте заинтересирани официјално да го скратите процесот на развод. Брачниот другар не ја прифаќа идејата за развод.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден е за кратко службено патување. Средбата не е лесна, но вие се борите до крај за да ги постигнете своите цели.

ЉУБОВ: Брачната криза е сè уште актуелна. Вие сте тотално незаинтересирани за подобрување на врската, исто како и сопругата.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

РИБИ

РАБОТА: Поради недостаток на работа добивате слободни денови. Се плашите дека ова не е вовед во прекинување на деловен однос.

ЉУБОВ: Фантазирате за љубов. Во реалниот свет, вие не сакате некој или сте во ситуација да запознаете некој нов.

ЗДРАВЈЕ: Срцето е чувствително.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote