in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 МАРТ: Вагите размислуваат за раскинување, Јарците се подготвени да започнат нов бизнис

ОВЕН

РАБОТА: Концентрацијата ви е прилично слаба и поради таа причина има недоразбирање со колегите.

ЉУБОВ: За inубени сте и сте целосно посветени на саканата личност. Другата страна има сомнежи во врска со поврзаноста.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од инфекција.

БИК

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Што се однесува до парите, ве очекуваат тајни финансиски трансакции.

ЉУБОВ: Не сте целосно отворени и искрени со партнерот. Имате тајна комуникација со личноста што ја криете од другите.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Концентрацијата ви е слаба. Имате премногу обврски и истовремено правите повеќе работи. Поради оваа причина, се јавуваат грешки.

ЉУБОВ: Емоциите ви се постојани. Верувате дека сте во врска што совршено ви одговара, а во плановите за во иднина е и вашиот сегашен партнер.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

РАК

РАБОТА: Вашиот став кон работните обврски е оптимистички, но истовремено и одговорен. Сè се одвива според планот, без никакви тешкотии.

ЉУБОВ: Премногу сте чувствителни и погрешно ги перцепирате зборовите на партнерот. Затоа реагирате доста импулсивно и грубо.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЛАВ

РАБОТА: Би било добро да го одложите судењето, бидејќи на рочиштето ќе се соочите со тежок пораз. Успешно завршувате други работи.

ЉУБОВ: Брачниот другар е напнат. Вие сте фокусирани на други работи, па затоа не ве интересира многу за неговата состојба.

ЗДРАВЈЕ: Физичката активност ви помага да се опуштите.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Застојот сè уште трае. Се обидувате да ги решите проблемите, но не успевате. Ќе биде потребно повеќе време и напор за да се надминат.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, ве чека нов познаник. Веднаш ќе ја оцените другата страна како соодветна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

ВАГА

РАБОТА: Направете нови тајни планови со колегите. Очекувате да ви обезбедат стабилни финансии на подолг временски период.

ЉУБОВ: Размислувате за проблеми во врската. Не успевате да ги решите и се прашувате дали раскинувањето е најдобро решение.

ЗДРАВЈЕ: Ако сте биле болни, вашето тело успешно се опоравува.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Треба да вложите дополнителен напор за да ги решите деловните проблеми. Ако имате проба, ќе ве нервира.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија и размислувате како да и пристапите. Сè уште не сте сфатиле стратегија, па засега размислувате само за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Состојбата во бизнисот е стабилна, како и финансиска. Вие сте доста задоволни од тоа како се одвиваат работите во споменатите области.

ЉУБОВ: Aубената личност инсистира на интензивна врска. Засега, вие се согласувате со нејзиниот предлог и pay посветувате целосно внимание.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Организирате таен деловен состанок со цел да најдете нова работа или да се подготвите за нов проект.

ЉУБОВ: Брачниот другар е прилично критично расположен, па свесно се исклучувате кога ќе почнете да правите бучава.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на повреди.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вие сте многу вреден, организиран и обрнувате внимание на најмалите детали. Вие вршите притисок врз себе поради обврските.

ЉУБОВ: расположени сте за расправија. Вие погрешно ги толкувате зборовите на партнерот што влијаат на вас и ве прават да ви возвратам со еднаква одговорност.

ЗДРАВЈЕ: Вие сте напнати.

РИБИ

РАБОТА: Бизнисот е стабилен. Задоволни сте од финансиите. Сите обврски ги извршувате на одговорен и ефикасен начин. Се чувствувате добро на работа.

ЉУБОВ: Размислувате да заминете во странство. Размислувате како да ја претставите таа идеја на вашиот партнер, бидејќи не сте сигурни дека тој е заинтересиран за такво нешто.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote