in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 ОКТОМВРИ: Не е време за деловни ризици! Вагите внимателни, Јарецот уморен, Водолијата нестабилна, Рибите среќни, Девица во облаци

ОВЕН

Прилично сте загрижени за вашата работа. Околностите во кои се наоѓате тргнале во неочекуван правец. Уживајте во новите случувања со саканата личност. Овој ден е поволен за љубов. Избегнувајте внесување алкохол.

БИК

Не е добар ден за нова работа. Многу работи ве оптоваруваат сега и можете да погрешите во новите одлуки. Саканиот не покажува дека е подготвен на нешто посериозно, но вие не сте. Можни проблеми со бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Забележувате промени во деловното опкружување кои не ви одговараат. Следниот период ви носи предизвици. Влезете во фаза на монотонија со личноста за која се грижите и не знаете како да ја промените. Грижете се за вашето здравје.

РАК

Пред вас е ден кога ќе имате понуди за работа. Подготвени сте да пробате нешто поинакво на ова поле. Доколку сте слободни, подготвени сте за љубовни авантури и нови познанства. Проблеми со тахикардија.

ЛАВ

Доколку се занимавате со приватен бизнис, следниот период би можел да ви донесе подобрување на заработката. Може да имате некои компликации кога станува збор за вашето емотивно поле. Грижете се за градите.

ДЕВИЦА

Обидете се да бидете трпеливи кога станува збор за вашето деловно поле. Ќе го имате тоа што го сакате за некое време. Променете го вашиот пристап во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа и ќе успеете да ја освоите. Посети доктор.

ВАГА

Погрижете се засега да се придржувате до некои побезбедни деловни инвестиции. Не е време за поголеми ризици на ова поле. Чувствувате нови проблеми во односите со саканата личност и тоа ве оптоварува. Чувствителни заби и непца.

ШКОРПИЈА

Работете понапорно на концентрацијата доколку сакате навреме да ги решавате деловните проблеми. Пред вас е можноста да создадете стабилна, искрена и поволна атмосфера со саканата личност. Денес ќе уживате во вашиот одмор.

СТРЕЛЕЦ

Не треба да очекувате големи проблеми на ова поле. Вашата ситуација е прилично стабилна. Многу сте заљубени во нова личност која изгледа како олицетворение на идеален партнер. Имате многу позитивна енергија во себе.

ЈАРЕЦ

Можно е денеска да имате компликации на работа. Финансиите ви се особено нестабилни. Почнува да ве мачи вашата осаменост. Не сте задоволни од околностите што ги имате на ова поле. Слушајте го советот на лекарот.

ВОДОЛИЈА

Имате тенденција да правите мали грешки на работа. Сепак, не треба да имате значителни последици. Можно е многу лесно да флертувате со личност која нема искрени намери кон вас. Вашето здравје е чувствително.

РИБИ

Ве очекува многу добра можност за работа. Ви претстои да започнете бизнис кој значително ќе ја подобри вашата заработка. Се двоумите помеѓу две личности кои ви ја будат љубопитноста. Проблеми со хормонална нерамнотежа.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote