in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 26 СЕПТЕМВРИ: Шкорпиите ќе ги победат сите непријатели, а еден знак е пред голем предизвик Дневниот хороскоп за 26 септември вели дека Биковите мора да се грижат за своето здравје, додека Овенот ќе има среќа во љубовта.

Овен

Се потпирате на сопственото расудување, но независноста има свои добри и лоши страни. Не можете секогаш да ја донесете вистинската одлука. Често го менувате вашето расположение или одлуки. Она што го премолчувате е поважно од она што му го кажувате на партнерот. Потребен ви е одмор и психофизичка релаксација.

Бик

Важно е правилно да ги разберете вашите колеги или јасно да ги дефинирате заедничките правила во деловната соработка. Нема потреба да бидете премногу строги или каприциозни со саканата личност, покажете повеќе нежност и разбирање во секој поглед. Избегнувајте нездрава исхрана и лоши навики.

Близнаци

Важно е да се одделат заедничките интереси од личните амбиции. Одложете ги стресните ситуации кои ве исцрпуваат. Кога се среќавате со саканата личност, ги преувеличувате вашите потреби и реагирате премногу чувствително на разни „ситници“. Ќе уживате во повеќе часови здрав сон, внимавајте на соништата.

Рак

Очекувате премногу од некои деловни состаноци и ве понесува идејата за голема победа. Бидете реални за вашите опции. Избегнувајте импулсивно однесување пред саканата личност и не занемарувајте ги обврските кои ги имате кон семејството. Забавете го брзото темпо, опуштете се.

Лав

Некој во вас поттикнува креативна љубопитност и желба за ново знаење. Прифатете ја корисната идеја за соработка. Емоционалното задоволство доаѓа од средбата со саканата личност. Изгледате заносно и успевате да привлечете нечие внимание. Важно е да ги усогласите вашите мисли и чувства.Девица
Поаѓате од погрешни информации, па носите погрешен заклучок. Деловниот неуспех е

Девица

Поаѓате од погрешни информации, па носите погрешен заклучок. Деловниот неуспех е логичен редослед на низа настани. Подобро е да се справите со сопствените дилеми отколку да се вклучите во туѓите планови. Дистанцирајте се од непотребни конфликти. Посветете си внимание за да имате поздрав и поуреден живот.

Вага

Вашите зборови не се доволна гаранција да оставите позитивен впечаток кај личноста која одлучува за вашите деловни интереси. Бидете упорни во разговорот со партнерот, не ги потиснувајте вашите емотивни желби и потреби. Нема причина да се оптоварувате со непотребни сомнежи.

Шкорпија

Прекумерното изложување или неразумното однесување во друштво на соработници на крајот носи одредени последици. Нема причина да го игнорирате незадоволството што го забележувате во вашето семејство. Размислете посериозно за вашите неуспеси. Забавете го брзото темпо и одморете се од напорниот распоред.

Стрелец

Немојте да бидете премногу строги со вашите соработници. Доколку се соочувате со некој проблем, навреме побарајте нечија морална или материјална поддршка. Размислете како треба да го шармирате или угодите вашиот љубовен партнер. Ќе уживате во психофизичка релаксација и некоја спортска активност.

Јарец

Имате јасни цели и упорно ги браните вашите деловни интереси. Ве очекуваат различни коментари во кругот на соработниците. Забележувате дека нешто необично се случува со вашиот партнер, но не посветувате доволно внимание на заедничките прашања. Дозволете си повеќе слободно време и опуштете се.

Водолија

Поттикнете ја вашата љубопитност и креативно расположение. Ве очекува ново или поучно искуство од средбата со вашите претпоставени. Со вешти потези можете да ги реализирате вашите емотивни намери. Партнерот се обидува да ве израдува на различни начини. Уживајте во заедничките моменти. Вие сте во одлична форма.

Риби

Важно е да се постигнат позитивни резултати, но не по цена на прекин во деловната соработка. Искористете нечиј корисен совет. Изгледате задоволни и расположени за состанок или нов состанок. Саканата личност прави сè што е потребно за да ги исполни сите ваши очекувања. Ќе уживате во повеќе часови здрав сон.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote