in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ДЕКЕМВРИ: Деловните проблеми ќе мора да се решат што поскоро! Близнаците нека се обидат да внесуваат повеќе течности, Јарците да се погрижат за зглобовите.

ОВЕН

Добро работите на вашата работна средина. Добро сте расположени и возбудени за претстојната најлуда ноќ во годината. Идеален ден за љубов. Ќе доживеете преродба покрај личност која многу ви значи во животот. Дишните патишта и гласните жици се преосетливи. Внимавајте во зимските денови.

БИК

Веднаш штом ќе започнете со работа, веднаш поканете ги вашите соработници и потсетете што треба да се направи до крајот на календарската година. Нема потреба да се плашите од сопствените чувства. Покажете ги вашите емоции. Болка во ‘рбетот. Инаку, не би било лошо да посетите стоматолог по празниците.

БЛИЗНАЦИ

Расположението на работното поле укажува на деновите на одмор. Планирајте го вашето време пред празниците. Сте згрешиле кон саканата личност. Ќе биде потребно време за да се откупите. Треба да внесувате повеќе течности, но и витамини и минерали.

РАК

Очекувањата се големи. Треба да го преземете водството во новите деловни преговори. Презентирајте ги вашите иновативни идеи пред публиката. Побарајте ја вистината од партнерот. Сомнежот нема да донесе ништо убаво во вашата врска. Психолошки товар. Треба да се опуштите малку, да се одморите.

ЛАВ

Не мора да бидете агресивни или да викате за да го добиете она што го сакате. Затоа, може да имате дополнителни непријатности. Не претерувајте со барањата и не ја обвинувајте саканата личност. Влијајте на себе со нешто позитивно за вашата психофизичка состојба.

ДЕВИЦА

Деловните проблеми ќе мора да се решат што е можно поскоро. Не смеете да го одложувате донесувањето одлуки. Не донесувајте заклучок додека не проверите што точно бара вашата сакана од вас. Потребна е јасна комуникација, но и компромис. Здравјето е задоволително.

ВАГА

Користете ја вашата интелигенција, т.е. ум онолку колку што другите можат да прифатат. Другите може да ве гледаат како инвазивна личност. Дефинирани се плановите за најлудата ноќ. Се што треба да направите е да уживате. Важно е да бидете опуштени. Во овој период се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

Недоразбирањата на работното место можат лесно да се решат. Бидете предвидливи, толерантни. Партнерот сака да ви помогне во се. Слушајте ги неговите предлози, ќе сфатите дека има потенцијал. Избегнувајте тешки теми. Не се добри во претпразничните денови.

СТРЕЛЕЦ

Го губите интересот за соработка и работа, доколку личноста со која работите е полна со приговори. Немате трпение за долгорочна соработка. Потрудете се секогаш да имате добри намери кон личноста до вас и ќе има успех и за оние во брак и за сите слободни луѓе. Одржувајте самоконтрола.

ЈАРЕЦ

Пред сè, тестирајте ги новите деловни можности. Вашите желби се поголеми од вашите можности. Побарајте помош од квалитетни колеги. Ако се преправате дека сте искрени, тоа не значи дека на партнерот повеќе ќе му се допаѓате. Зглобовите пареа за одмор. Контактирајте со лекар за понатамошна терапија.

ВОДОЛИЈА

Имате дарба да ја наметнете својата енергија и идеи. Се одмори. Не е добро да се впуштате во интриги, посветете се на искрената љубов. Ова е полето во кое ќе успеете. Ви треба релаксација. Бидете поактивни и поминувајте повеќе време во природа.

РИБИ

Ви требаат пари. Поканете пријател. Никогаш не земајте никакви заеми. Може да влезете во неволја, од која тешко се излегува. Лоша проценка на личноста која ви се додворува. Тој треба подобро да ја види реалноста за вас. Избегнувајте простории полни со чад од тутун.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote