in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ФЕВРУАРИ: Доаѓаат љубовни искри кај Лавовите, Вагите ќе бидат одлични на работа, а ДА СЕ ЧУВААТ ОД ГРЕШКИ

Овен

Работа: Полни со самодоверба и работна етика ја започнувате новата недела во која ве очекуваат бројни професионални обврски и докажувања на деловен план.

Љубов: За повеќето типични претставници на астролошкиот знак Овен, љубовните настани денес не се приоритет. Одржувањето на постоечките партнерски односи ќе биде сосема доволно.

Здравје: Одлично.

Бик

Работа: Родените во знакот Бик во новата работна недела ќе влезат бавно, донекаде намрдливо. Работната енергија ќе биде подобра, но комуникацијата и промените во плановите можат да создадат нервоза.

Љубов: Иако расположението најверојатно нема да биде на врвно ниво, сепак ова е многу добар ден за уживање во шармот на меѓусебните позитивни вибрации со саканата личност.

Здравје: Можна главоболка.

Близнаци

Работа: Близнаците почетокот на работната недела го дочекуваат со многу нови деловни идеи. Не избрзувајте со реализацијата, треба да ја разберете околината.

Љубов: Денешните случувања во љубовната сфера на врските би можеле да бидат многу шарени. Барем една средба со убава нова личност може да го претвори денот во позитивен.

Здравје: Внимавајте на ситните коски на нозете и рацете.

Рак

Работа: Првиот работен ден во неделата не е најповолен за типичните претставници на овој знак да навлегуваат во долги приказни и објаснувања за тоа кој е во право, а кој греши.

Љубов: Од друга страна, овој ден им носи одлични астролошки аспекти на Раковите за да пружат многу нежност, но и да добијат барем толку за возврат од саканата личност.

Здравје: Можна напнатост, главоболка.

Лав

Работа: Веќе на стартот на новата работна недела се очекува најтипичните претставници на Лавовите да преземат иницијатива и да иницираат промени во реализацијата на деловните проекти.

Љубов: Потенцијалните позитивни искри кои доаѓаат од личност од деловното опкружување секако може да ви користат, но и да предупредат на многу реални компликации.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: На почетокот на работната недела, Девиците може да очекуваат многу конфликтни, непроверени информации во врска со новите деловни задачи.

Љубов: Нема навестувања за големи промени во љубовната сфера, но секако е добар ден да поминете што повеќе време со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Одличен работен ден ги очекува типичните претставници на Вагите, пред се доколку се слободни стрелци или имаат поширока автономија на полето на професионалниот ангажман.

Љубов: Овој понеделник не е лош ниту во однос на потенцијалните љубовни настани. Можеби би можеле да бидете малку поконцентрирани, заради подобар конечен резултат.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

Шкорпија

Работа: Ништо значајно ново на самиот почеток на работната недела за повеќето луѓе родени во знакот Скорпија. Има многу обврски, а конечните резултати најмногу зависат од вашата организација.

Љубов: За повеќето типични претставници денес љубовните настани не се приоритет. Одржувањето на постоечките партнерски односи ќе биде сосема доволно.

Здравје: Внимавајте на настинките и можните воспалителни процеси.

Стрелец

Работа: Стрелецот го очекува многу добар работен ден, или да продолжи со претходно започнатите, или да иницира нови идеи за деловни проекти. Не започнувајте повеќе работи одеднаш.

Љубов: Денеска нема пречки за барем едно ново интересно познанство во љубовната сфера.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Напорен и веројатно многу стресен работен ден е пред луѓето родени во знакот Јарец. Би било мудро да избегнете вербален конфликт со претпоставените.

Љубов: Сосема солиден ден за љубовни настани, пред се во однос на одржување на постоечките партнерски односи. Многу помлада личност може да ја скокотка вашата фенси.

Здравје: Чувство на психофизички замор.

Водолија

Работа: Повеќе нови идеи само ви излегуваат од главата и чекаат да бидат изнесени на светлината на денот. Пред вас е добар период за реализација на некои од тие оригинални идеи.

Љубов: Овој понеделник можете да бидете многу чувствителни на невозвратените сигнали кои ги испраќате до нова личност во љубовната сфера.

Здравје: Можна главоболка.

Риби

Работа: На почетокот на новата работна недела, повеќето родени во знакот Риби очекуваат многу работа поврзана со формално завршување на претходно започнатите деловни обврски.

Љубов: Опуштената ситуација и нешто попозитивното расположение денес ви даваат добра основа да планирате и да направите барем еден успешен потег во љубовната сфера.

Здравје: Напнатост, нервоза.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote