in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ФЕВРУАРИ: Биковите неможат да се ослободат од минатото, Јарците очекуваат успех во бизнисот

ОВЕН

РАБОТА: Тешко ви е да го помирите враќањето на работа и желбата да се опуштите и да се одморите, но вашата работна енергија многу брзо се враќа.

ЉУБОВ: Ваша заедничка, партнерска задача е да бидете сигурни дека сè работи како порано. Цени ги позитивните квалитети и прифати ги недостатоците.

ЗДРАВЈЕ: Можни се мали проблеми со забите.

БИК

РАБОТА: Ќе бидете многу ангажирани, особено кога станува збор за долгорочни проекти. Може да доживеете финансиска нестабилност, но ќе ја решите многу брзо.

ЉУБОВ: Лице од минатото нема да ви даде мир.

ЗДРАВЈЕ: Низок крвен притисок.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ќе трпите озборувања, обиди да садите и да работите зад грб од блиски соработници. Нема смисла да се реагира бурно во овој поглед.

ЉУБОВ: Љубомората ви тропна на вратата и не можете да се справите со тоа. Ако имате помлад партнер до вас, на некој начин тоа е оправдано, но во нормални граници.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка е можна.

РАК

РАБОТА: Ако соработувате со странска земја или работите во државна институција, немате никаков проблем.

ЉУБОВ: Кога станува збор за емоционални врски, обидете се да се усогласите со саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во медитацијата.

ЛАВ

РАБОТА: Користете ја првата половина од денот за работа. Вклучете се што е можно повеќе. Лесно ќе се фокусирате и концентрирате на работните задачи, кои вашите претпоставени ќе ги забележат.

ЉУБОВ: Ќе бидете поемотивни од вообичаеното. Долго чекавте романса. Време е да се занесеме.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве мачи фактот дека не можете сами да одлучувате за сè, туку дека мора да се прилагодите на другите и нивниот систем на работа.

ЉУБОВ: Сето тоа може да оди надолу заради вашите сомнежи и се повеќе jeубоморни сцени.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со уринарниот тракт.

ВАГА

РАБОТА: Ќе ве вознемирува релаксираниот однос на колегите кон работните обврски. Ќе ве направи нервозни.

ЉУБОВ: Немате причина да се сомневате во наклонетоста на саканата личност.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со тироидната жлезда.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Одлична деловна состојба, многу можности за заработка и со сето тоа, колегите ви дозволуваат да ја преземете водечката улога и да бидете организатор.

ЉУБОВ: Ако сте сами, треба да разгледате наоколу и да видите толку многу интересни луѓе што можеби ќе ви се допаднат.

ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Може да потпишете добар финансиски договор или да добиете одличен проект.

ЉУБОВ: Сè уште сте на крилјата на емоционалната екстаза.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со нервниот систем.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Јарците секогаш со нетрпение ја очекуваат можноста да се докажат и токму сега нивните очекувања можат да се исполнат. Ќе отидете длабоко за да ги постигнете своите амбиции.

ЉУБОВ: Емотивната врска накратко ќе ја ставите во втор план.

ЗДРАВЈЕ: ‘Рбетот ви е чувствителен.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Продолжувате со брзо темпо. Проширувањето и подобрувањето на деловните контакти е ваш приоритет.

ЉУБОВ: Слободните Водолиии сепак ќе воспостават рамнотежа помеѓу работата и личниот живот. Вие нема да се откажете од диригирањето.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на проблеми со црниот дроб.

РИБИ

РАБОТА: Давате сè од себе за да ја подобрите финансиската состојба. Ова е добро време да се постигнат такви цели.

ЉУБОВ: Партнерството е стабилно. Крајот на денот може да донесе зголемена раздразливост.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на циркулацијата на крвта.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote