in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 ЈУНИ: Конечно сè дојде на свое место! Риби задоволни од животот, Лав подготвен да заплива во озбилна врска, Јарец тврдоглаво одбива да се промени

ОВЕН

Верувате во подобра иднина и подготвени сте да дадете се од себе за тоа да се случи. Може да се надевате на интересни настани со личност која ви се допаѓа. Слободно покажете ги своите чувства. Проблеми со холестерол.

 

БИК

Не сте задоволни од ситуацијата на работа и полека започнувате да барате нови решенија и промени. Имате проблеми и недоразбирања со саканата личност кои често ве придружуваат. Проверете го крвниот притисок.

 

БЛИЗНАЦИ

Под работа сте под голем притисок и чувствувате дека тоа воопшто не ви се допаѓа. Полека е време да забавиме малку. Вашиот партнер е целосно посветен на вас и вие сте задоволни кога сте до него. Можна е главоболка.

 

РАК

Ќе дадете се од себе за да можете да напредувате. Ќе се потрудите да остварите нови контакти. Можно е да станете посесивни во односот со личноста за која се грижите и да ве мачи љубомората. Мали проблеми со мочниот меур.

 

ЛАВ

Обидете се да ја прифатите добронамерната критика што ви доаѓа. Избегнувајте да реагирате од каква било суета. Промени на емоционалното поле ви пристигнуваат во наредниот период. Вие сте полни со енергија! Се чувствувате добро.

 

ДЕВИЦА

Доколку се занимавате со приватен бизнис, ќе имате можност да ја проширите соработката во оваа област. Ако имате партнер, вашата врска е генерално добра и сте задоволни поради тоа. Грижете се за стомакот и варењето на храната.

 

ВАГА

Можно е да бидете склони да преземате некои деловни ризици несовесно. Вашата врска може да стане монотона, што ве тера да размислувате за раскинување. Сакате авантури. Болка во вратот.

 

ШКОРПИЈА

Вие сте многу снаодливи и посветени на вашата работа. Може да очекувате можност да напредувате наскоро. Користете ја вашата имагинација за да комуницирате со личноста за која се грижите и вашата врска ќе стане поинтересна. Потребна ви е пауза.

 

СТРЕЛЕЦ

Не сте задоволни со околностите во кои се наоѓате. Пред вас е период во кој исто така ќе размислите за промена на работното место. Покажете му на саканата личност колку се грижите за нив и бидете искрени. Избегнувајте цигари и чад од тутун.

 

ЈАРЕЦ

Доаѓа период што може да ви донесе бројни компликации во областа на работата. Потребно ви е долго време да ги преболите настаните од минатото. Проверете ја вашата диоптер за секој случај.

 

ВОДОЛИЈА

Доаѓа период во кој ќе бидете подготвени да направите подрастични промени и потези на полето на работата, што ќе шокира многумина. Ако сте слободни, ве чека убаво ново познанство. Ќе уживате да се релаксирате со пријателите.

 

РИБИ

Ќе бидете задоволни од постигнатото на деловно поле. Пред вас е поволен период за оваа област. Ново познанство на ова поле во вас буди чувство на ентузијазам и надеж. Вие сте психички презаситени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote