in

УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 АПРИЛ: Посветете се максимално! Вага осамена, Јарец успешен, Овен склон кон ризици, Бик заљубен

ОВЕН

 

Можно е да бидете склони кон некои ризични потези, но овој пат тоа ќе ви се исплати. Неочекувано, наидувате на личност која ќе покаже дека многу се грижи за вас. Можна е тахикардија.

 

БИК

 

Пред вас се големи промени. Обидете се да не преземате одредени промени толку тешко. Можно е да се испланира заеднички живот со саканата личност и се повеќе да се размислува за брак. Можни се проблеми со стомакот.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Внимавајте сите информации што ви доаѓаат да бидат точни затоа што може да имате проблеми со нечесни соработници. Не сте премногу заинтересирани за љубовни настани и промени. Можни се проблеми со грлото.

 

РАК

 

Ненадејните пресврти на ова поле може да ви донесат одредени неочекувани стресови. Можно е да сте наишле на некои конфликти со лицето за кое се грижите. Ако се потрудите, ќе ја изедначите ситуацијата. Внимавајте на вашата диета.

 

ЛАВ

 

Вашата нервоза може да го расипе впечатокот што го оставате на деловното поле. Работете на самодоверба. Имате можност да имате стабилна и сериозна љубовна врска со нова личност. Можни се проблеми со бубрезите.

 

ДЕВИЦА

 

Се препорачува да го дадете својот максимум на деловно поле за да можете да напредувате во иднина. Треба да се потрудите да му покажете на вашиот партнер какви очекувања имате конкретно од него. Намалете го внесот на масна храна.

 

ВАГА

 

Денес не е добар ден за вас. Голема е веројатноста да имате неочекувани проблеми со соработниците. Некој близок ќе покаже дека не е сигурен во своите чувства. Грижете се за чувствителното варење.

ШКОРПИЈА

 

Нестрпливи сте, па можете да загрозите одредени работни места пред вас. Не сте задоволни од брачната ситуација и чувствувате дека страста помеѓу вас и вашиот партнер згасна. Проверете ја крвната слика. Консултирајте се со лекар.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Вие сте целосно посветени и сакате вашата работа да се види и препознае. Се чувствувате подготвени да одите напред. Ако веќе имате партнер, врската со него може полека да напредува. Се чувствуваш добро.

 

ЈАРЕЦ

 

Влеговте во нова деловна активност и ќе видите позитивни резултати што е можно поскоро. Ве чекаат и можности за некои нови проекти. Ви се случува нов познаник на место каде најмалку очекувате да запознаете партнер. Вашата глава е чувствителна.

 

ВОДОЛИЈА

 

Можно е да имате некои потешкотии на работа поради проблеми во комуникацијата со претпоставените. Одлучивте да му покажете на вашиот партнер вашите искрени чувства. Наскоро ве чека разговор за иднината на врската. Грижете се за алергии.

 

РИБИ

 

Ако се надевате на голема промена, треба да бидете трпеливи затоа што не сè ќе се промени толку лесно за вас. Вашето незадоволство од моменталната врска расте од ден на ден. Наскоро ќе бидете прекинати. Проблеми со крвна слика.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote