in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ФЕВРУАРИ: Ви претстои подобрување на односот со партнерот! Лавовите ги надминуваат проблемите со партнерот, Рибите ги надминуваат проблемите во врската.

Овен

Работа: Овој ден може да ви донесе проблеми во комуникацијата со деловните партнери. Може да настанат недоразбирања околу договорот за нов проект.

Љубов: Усогласување на односот меѓу вас и вашиот партнер може да следи преку отворен разговор и заедничко излегување.

Здравје: Солидно.

Бик

Работа: Ве очекува успех преку уметност, дизајн и услужни активности. Одличен ден за финансиски инвестиции.

Љубов: Пред вас е подобрување на односот со партнерот и заедничко решавање на едно многу важно прашање.

Здравје: Движете се повеќе.

Близнаци

Работа: Успехот следи преку креативноста, работата во медиумите или во образованието. Внимание при потпишување документи.

Љубов: Посветете му повеќе време на партнерот. Во спротивно, може да дојде до отуѓување со далекусежни последици.

Здравје: Чувствителност на грлото.

Рак

Работа: Финансиски успех ги очекува оние Ракови кои се занимаваат со финансии, трговија или недвижнини. По долго време успешно ќе решите долгорочен правен проблем.

Љубов: Односот со партнерот се подобрува бидејќи заедно успеавте да ги решите најчувствителните прашања.

Здравје: Променете ја исхраната.

Лав

Работа: Започнувањето со нов проект ќе биде голем предизвик. Сепак, успешните резултати можат да навестат голем чекор напред во вашата кариера

Љубов: Планетите ве поддржуваат да надминете стар проблем кој долго време крчка меѓу вас.

Здравје: Зголемена нервоза.

Девица

Работа: Поволните аспекти можат да ви донесат успех во услужните активности. Обидете се да ја организирате целата потребна документација.

Љубов: Почетокот на љубовната врска со личност која ја познавате преку работа ќе биде обвиткан во тајност некое време.

Здравје: Солидно.

Вага

Работа: Денес планетите ве поддржуваат да решите долгорочен проблем на работа. Пред вас е важен деловен разговор и потпишување договор.

Љубов: Слободните Ваги можат да започнат љубовна врска со личност во знакот Овен или Близнаци.

Здравје: Различен притисок.

Шкорпија

Работа: Овој ден може да ви донесе застој во бизнисот. Посебна претпазливост за сите кои се занимаваат со трговија. Можни се пропусти.

Љубов: Романтичен состанок со партнерот ќе се одвива во атмосфера на поранешна страст. Следува натамошно усогласување.

Здравје: Стрес.

Стрелец

Работа: Бидете внимателни во односите со претпоставените бидејќи постои голема можност за високи тонови и жестоки дискусии. Профит може да остварат оние кои се занимаваат со комуникации и трговија.

Љубов: Овој период ви носи стабилизирање на односите со партнерот.

Здравје: Болка во колената.

Јарец

Работа: Бидете внимателни во справувањето со парите. Ве очекува средба со претпоставените, но постои можност за несогласувања.

Љубов: Може да дојде до несогласување и во вашата врска со партнерот. Ситуацијата ќе бара компромис.

Здравје: Солидно.

Водолија

Работа: Успех ги очекува оние Водолии кои се занимаваат со образование и туризам. Овој период ќе биде обележан со многу почести патувања.

Љубов: Ќе следи усогласување на односот со партнерот бидејќи успешно ќе решите некои спорни прашања.

Здравје: Главоболка.

Риби

Работа: Овој период ќе ви донесе успех и реализација на некои од вашите досегашни важни цели. Односите со некои колеги може да бидат нарушени

Љубов: Периодот на криза во односите со партнерот сега е зад вас. Овој ден ќе го посветите на заедничко планирање.

Здравје: Алергија.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote