in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈАНУАРИ: Рибите очекуваат ново запознавање, Бикот ќе се соочи со проблеми

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте ангажирани во приватен бизнис, правите тајни деловни планови кои немаат солидна основа или потенцијал да се реализираат.

ЉУБОВ: Задоволни сте од тоа како напредува врската. За разлика од вас, другата половина има доза на несигурност кога станува збор за врските.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Не сте реални кога станува збор за деловните очекувања. Не забележувате дека вашите очекувања се премногу големи.

ЉУБОВ: Брачниот другар се соочува со сериозни проблеми на работа, за кои не сте свесни или тој ви кажува.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако работата бара соработка со медиуми, денес ве чека јавен настап. Вие сте толку затворени што нема да кажете ништо конкретно.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија со која флертувате. Не ви пречи да бидете во љубовен триаголник.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

РАК

РАБОТА: Деморализирани сте од ситуацијата на работа. Не можете да направите ништо и имате впечаток дека работите никогаш нема да се променат.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од емоционалната сфера. Ви недостасува партнер кој би ви дал поддршка и вечна убов.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на меланхолија.

ЛАВ

РАБОТА: Бизнисот е во ќор-сокак. Тешко е да прифатите дека не сте во можност да направите ништо за решавање деловни проблеми.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Забележувате дека е лошо расположен, но сте свесни дека тоа нема никаква врска со вас, освен со работата.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Одличен ден е да добиете нова деловна понуда. Иако ви звучи добро, не сте сигурни дека треба да го прифатите.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Неговото разбирање и поддршка ви значи многу.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВАГА

РАБОТА: Малку сте збунети, па можни се недоразбирања со соработниците. За среќа, брзо расчистувате сè.

ЉУБОВ: Флертувате со колега. Уживате во неговото внимание. Тој е многу духовит. Без оглед колку е зафатен, уживате во неговото додворување.

ЗДРАВЈЕ: Стомакот е чувствителен.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ве очекува разговор со претпоставен во врска со нови деловни планови. Супериорен има поголеми очекувања, додека вие сте несигурни.

ЉУБОВ: Не посветувате премногу внимание на брачниот другар. Вие сте многу затворени и како да ја исклучувате од вашиот свет.

ЗДРАВЈЕ: Ве чека прилив на позитивна енергија.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Одличен ден е да барате заем или заем или да најдете спонзор. Приказната е толку привлечна за вас што луѓето сакаат да ви дадат пари.

ЉУБОВ: Врската со брачен другар не е најдобра. И двајцата сте фокусирани на пари и претерувате.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате многу одговорности, но сте добро организирани и ефикасни, па сè завршувате на време.

ЉУБОВ: Врската со брачниот другар е сложена. Не ве интересира таа сфера, но таа упорно инсистира да биде своја.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисокот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека одлична комуникација со колегите. Размислувате брзо, донесувате брзи одлуки и работите ефикасно.

ЉУБОВ: Односите со сопругата се стабилни, иако не може да се каже дека се хармонични затоа што и двајцата покажувате доза на тврдоглавост.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

РИБИ

РАБОТА: Имате многу обврски, но успевате да ги исполните. Вие прилагодувате одредени деловни планови во лет.

ЉУБОВ: Ве чека нов познаник. Другата личност ја сакате на прв поглед. Истото се случува со другата страна, но тој намерно се преправа дека е ладен.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote