in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈУЛИ: Девицата очекува финансиски просперитет, загарантиран напредок на работа за четири хороскопски знаци Вагите ќе имаат помалку кавги на работа, Лавот добива задоволство за вложениот труд

Овен

Работа: Денот што претстои ветува иницирање на нови соработки и проекти. Добивате информации кои се важни и неопходни за да продолжите со вашите планови, што значително ќе ви го олесни функционирањето.

Љубов: Она што би можело да ја размрда рутината во текот на овој ден е излегувањето и доброто време со добро друштво.

Здравје: Ништо важно освен мала нервоза и минлив стрес.

Бик

Работа: Од почетокот на работниот ден подгответе се да ве преплават промени на договорените планови и барања кои воопшто нема да ви одговараат.

Љубов: Утеха и заштита од стресниот ден многу Бикови би можеле да најдат во љубовна прегратка, под услов да се спремни да ги признаат и покажат заедничките човечки слабости.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

Близнаци

Работа: Од вас се очекува да правите поубави и повредни работи на професионален план, особено кога станува збор за деловни зделки со странство.

Љубов: Поради големата вклученост на други полиња, логично е дека нема да ви остане многу енергија за љубовта, но барем можете да најдете резерва за лежерно флертување.

Здравје: Можна несоница.

Рак

Работа: Бидете упорни и истрајни во напорите да ги исполните обврските на ваш докажан начин, можни се зголемени притисоци и предизвици, но не е ниту прв, ниту последен пат да пливате во овие води.

Љубов: Доколку спаѓате во групата на Ракови кои се задоволни од партнерските односи, без разлика дали се во врска или брак, логично е да очекувате разбирање, заштита и поддршка од саканата личност.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Лав

Работа: Според неколку критериуми, добриот работен ден за најтипичните Лавови сепак би можел да остави впечаток на несоодветно задоволство од вложениот труд и труд.

Љубов: Дури и на љубовно поле, некои работи не се и не можат да бидат под ваша контрола, или онака како што најмногу ви одговара. Можеби треба да размислите за намалување на критериумите.

Здравје: Можни осцилации на крвниот притисок.

Девица

Работа: Генерално, Девицата ја очекува одличен работен ден, а особено поволни околности ќе имаат оние кои планираат да обелоденат нови идеи. Ќе имате можност да наметнете нови начини на работа и да воведете некои нови технологии.

Љубов: Оваа не е за никаква капитална љубовна акција, но може да биде многу интересна за внимателно набљудување на околината, особено на работа, ве очекуваат пријатни изненадувања.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Работа: Сето она што е под ваше директно влијание генерално го постигнувате на време и правилно, но можни се помали недоразбирања на полето на соработката.

Љубов: Немојте да се изненадите ако добиете потврда дека некој е многу заинтересиран подобро да ве запознае.

Здравје: Чувствителност на грлото.

Шкорпија

Работа: Без брзање и со добра организација постигнувате се, за нијанса полесно и со помалку потрошена енергија во однос на претходните денови.

Љубов: Ваше е со некој непромислен потег да не предизвикате забуна или погрешно толкување на другата страна, да имате доволно доверба и да се предадете на саканата личност.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

Стрелец

Работа: Без некои поголеми разлики и отстапувања во однос на претходниот ден. Треба да внимавате на комуникацијата со деловното опкружување, бидејќи можни се посериозни недоразбирања.

Љубов: Повеќето Стрелци може да очекуваат рутински ден во љубовната сфера, без големи (не)пријатни изненадувања.

Здравје: Чувство на исцрпеност.

Јарец

Работа: Основното и најважното нешто на професионален план е под ваша контрола, па ќе имате доволно причини да бидете задоволни со постигнатото.

Љубов: Веројатно има повеќе идеи за љубовна иницијатива, но не брзајте да ја спроведете, околностите можеби не се лоши, но во блиска иднина ве очекуваат уште подобри работи.

Здравје: Одморете се доволно.

Водолија

Работа: Сè што сте планирале за овој работен ден, колку и да ви изгледа реално, проверете уште еднаш и спасете се од многу нервози со потенцијална корекција.

Љубов: Веќе имате неколку спротивставени љубовни сигнали во вашата глава, а денес најверојатно ниту еден од нив нема да се разјасни.

Здравје: Намален имунитет.

Риби

Работа: Некои делови од многу важна документација може да се изгубат и сето тоа може да доведе до уште поголеми забавувања и можни несогласувања со најблиските колеги.

Љубов: Обидете се да бидете што повеќе во движење, со друштво, излегување и забава.

Здравје: Пазете се од настинки.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote