in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈУЛИ: Ве очекуваат многу предизвици што можат да ви донесат деловни дилеми и сомнежи! Биковите имаат добар работен ден, Девиците се загрижени, среќата е на страната на Јарците

ОВЕН

Конечно ќе бидете задоволни од деловната ситуација. Доаѓа фаза во која ќе имате можност да видите дека се се исплатило за трудот. И покрај тоа што покажувате дека ја сакате личноста со која сте во врска, таа е сомнителна. Спортувај!

 

БИК

Денес е многу поволен ден за работа. Можете да очекувате дека ќе можете да направите се на време. Постојат некои недоразбирања во вашата врска што може да ве вознемират. Имате чувство дека вашиот партнер се менува. Грижете се за бубрезите.

 

БЛИЗНАЦИ

Ве очекуваат многу предизвици што можат да ви донесат деловни дилеми и сомнежи. Веќе не ја чувствувате истата доза љубов кон саканата личност и забележувате како се оддалечувате од него. Проблеми со урогениталниот тракт.

 

РАК

Имате чувство на големо олеснување бидејќи вашите проблеми во областа на работата конечно се решаваат позитивно. Не ви се допаѓа моменталната ситуација на љубовно поле и не сте многу задоволни од околностите во кои се наоѓате. Имунитетот ви е ослабен.

 

ЛАВ

Додека не прецртате што останува недовршено на деловното поле во минатото, нема да бидете стабилни во бизнисот. Ситуацијата на љубовно поле може да ве загрижи, односот со вашиот партнер не оди баш најдобро. Забрзано чукање на срцето.

 

ДЕВИЦА

Можно е денес да има мали компликации на вашата работа. Вие сте загрижени за разни пречки. Иако не сте подготвени за нова врска, имате додворувач кој е многу упорен. Не сум сигурен како да продолжите. Градите се чувствителни.

 

ВАГА

Решението за проблемот што го имате доаѓа постепено и сега можете сами да видите дека постои светло на крајот од тунелот. Вашиот партнер постојано покажува дека не е среќен за вас, а вие многу ве мачи неговото однесување. Вашите синуси се чувствителни.

 

ШКОРПИЈА

Потребно ви е време да ги реализирате плановите што ги имате. Ќе бидете многу успешни во иднина. Иако сте свесни за тешките околности што ја придружуваат вашата врска, не сакате да се откажете од личноста за која се грижите. Зголемен апетит.

 

СТРЕЛЕЦ

Обидете се да најдете добра работа што ќе ги исполни вашите очекувања. Подготвени сте да работите на деловно образование. Вашиот сегашен партнер повеќе не ви одговара и се повеќе сте подготвени за конечно прекинување на таа врска. Висок крвен притисок.

 

ЈАРЕЦ

Среќата е на ваша страна, така што вашата деловна ситуација доаѓа до решение што ве прави прилично среќни. Денес ви носи можност да остварите врска што може да се одвива во тајност. Ве мачи несоница.

 

ВОДОЛИЈА

Вие сте претставена со нова деловна можност што ќе треба да ја искористите во наредниот период ако сакате да напредувате. Ве чека период во кој ќе имате нови несогласувања и назадувања во областа на емоциите. Нервна напнатост.

 

РИБИ

Доаѓате до нови идеи кои ќе бидат многу корисни за вашиот бизнис. Влегувате во период на многу добри промени. Го сменивте вашето мислење за вашата сакана и сега вашите чувства кон неа полека бледнеат. Имате многу енергија во вас.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote