in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 ЈУНИ: Овие хороскопски знаци треба да искористат добра основа за ДЕЛОВЕН УСПЕХ! Лавови, прифатете туѓа помош!

Овен

Работа: Многу добар работен ден е пред Овенот. Не недостига работна енергија и ентузијазам, па со голема леснотија ќе се ослободите од голем број обврски.

Љубов: Организирајте дружење со роднини, заеднички пријатели, а можете едноставно да излезете некаде со драга личност и да се прошетате.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Бик

Работа: Релативно мирен и добар работен ден ги очекува повеќето родени во знакот Бик. Бидете мудри и трпеливи ако ви понудат нови грандиозни планови.

Љубов: Овој вторник би можеле пријатно да ја изненадите вашата сакана со мал знак на внимание.

Здравје: Пазете се од настинки.

Близнаци

Работа: Една од најважните работи што ве очекува овој работен ден е фокусот и напорот да не се расфрлате на повеќе деловни страници со вашата типична брзина.

Љубов: Најдобро би било овој ден да помине што побрзо, барем што се однесува до љубовните настани. Обидете се да избегнете донесување важни кратенки одлуки.

Здравје: Физички замор.

Рак

Работа: Повеќето луѓе родени во знакот Рак денес би можеле да направат повеќе позитивни работи за својот деловен статус, но и барем малку да им помогнат на оние кои се надвор од ритам.

Љубов: Уживајте во постоечките партнерства, променете го она што ви пречи, работете на подигнување на квалитетот на врската во која се наоѓате.

Здравје: Можна напнатост, нервоза.

Лав

Работа: Прифатете туѓа иницијатива, помош и поддршка, тоа е ваш совет, а добро ќе го понесете товарот на бројните обврски кои можат да ве оптоварат.

Љубов: Искористете го денот за дружење и излегување со пријателите. Убаво ќе ви биде малку да се опуштите од стресните деловни настани.

Здравје: Пазете се од настинки, воспаленија, зајакнете го имунитетот.

Девица

Работа: Претстои многу добар работен ден за Девиците да додадат малку бензин, и да преземат поголеми и подиректни чекори кон целите кои ги поставиле на професионален план.

Љубов: Без некои поголеми случувања на вашето љубовно поле, треба малку да ја скршите рутата во која западнавте.

Здравје: Избегнувајте долг престој на сонце.

Вага

Работа: Соработниците би можеле да ви донесат нови идеи, добри предлози за соработка и спремни се да работат понапорно од вообичаено, што дефинитивно треба да ги искористите и конечно да започнете некои работи кои долго ги чекате.

Љубов: Доколку имате некои сомнежи и не сте сигурни во искреноста на вашата сакана, најдобро ќе биде да започнете директен разговор и се ќе решите.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: Иако вашиот фокус можеби не е вашата најсилна страна овој ден, ќе можете успешно да ги завршите сите ваши деловни обврски.

Љубов: Се си оди по свое, не ја расипувајте атмосферата со изрази на ситно незадоволство. Никој не е совршен.

Здравје: Можна несоница, главоболка.

Стрелец

Работа: Уште еден многу добар работен ден е пред Стрелецот. Чувството на лично задоволство ќе биде на високо ниво.

Љубов: Можете да направите некои промени кои долго време ги посакувате. Бидете доволно трпеливи и тактични.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Работа: Фокусирајте го вашето внимание на заостанатите работи и документите и оставете ги работите што не можете да ги промените како што се, помалку ќе се нервирате и ќе избегнете непотребни недоразбирања.

Љубов: А на љубовен план треба да бидете трпеливи и максимално флексибилни, за да избегнете посериозни несогласувања.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Иако ќе оди побавно отколку што посакувате, нема причина за нервоза и загриженост, успевате се да завршите на задоволителен начин.

Љубов: Доколку сте искрени во намерите да ја подобрите врската, тогаш дефинитивно треба да седнете и сериозно да разговарате со саканата личност за се.

Здравје: Многу добро.

Риби

Работа: Не барате парцијални решенија, треба да пресечете се од корен и да го решите проблемот без разлика на исходот. Ве очекува уште еден напорен ден.

Љубов: Нема причина за нервоза и избрзани потези, во блиска иднина ве очекуваат многу поповолни денови да покренете иницијатива за големи промени во љубовната сфера.

Здравје: Главоболката, болката во вратот може да бидат последица на стрес.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote