in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 28 СЕПТЕМВРИ: Пад на имунитетот! Вагите неуспешни на сите полиња, Девица ќе се посвети на работа, Јарец уморен

ОВЕН

Не реагирајте премногу импулсивно. Обидете се да бидете доволно измерени во областа на работата. Можно е да сакате нова љубов и дека сте доста чувствителни од таа причина. Можеби грлото ќе боли.

БИК

Не е многу поволен ден за да работите, па затоа најдобро е денес да не склучувате нови договори. Може да очекувате добар однос со партнерот. Ако сте слободни, досадно ви е. Имате вртоглавца.

БЛИЗНАЦИ

Ако планирате некои нови инвестиции, тоа ќе ви се исплати. Во следниот период, вашата судбина е во ваша корист. Можете да очекувате интересни случувања со личност што ви се допаѓа. Слаба циркулација во нозете.

РАК

Имате шанса да напредувате. Доаѓа време кога целиот ваш труд ќе се исплати. Ве очекува интересно познанство преку пријатели, што многу лесно може да доведе до врска. Сосема добро здравје.

ЛАВ

Направете напор сериозно да ги сфатите вашите обврски и бидете одговорни кога станува збор за вашата работа. Чувствувате некаква напнатост покрај саканата личност и не ви е јасно зошто е тоа така сега. Можни проблеми со бубрезите.

ДЕВИЦА

Решивте да се посветите на работата и да завршите некои важни обврски. Веќе не можете да одложувате некои работи. Можно е трпеливо да чекате личноста за која се грижите да ви покаже чувства. Проблеми со стомакот.

ВАГА

Ако сте напнати и нервозни, ќе бидете склони да влезете во некои поголеми конфликти со деловните соработници. Спонтано ќе успеете да остварите познанство кое подоцна ќе ве доведе во врска. Падот на имунитетот е изразен.

ШКОРПИЈА

Нови информации доаѓаат до вас наскоро. На полето на работа, подготвени сте да се свртите кон нови можности. Можеби ви се допаѓа личност која е повлечена или тешко покажува чувства. Избегнувајте алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Овој ден е многу поволен за вашата работа. Beе успеете да ги реализирате плановите што ги имате. Доаѓате до интересно познанство. Ако сте зафатени, ве чека период во кој добро ќе се сложувате со партнерот. Полни сте со енергија!

ЈАРЕЦ

До крајот на денот, ќе имате пресврт во областа на работата. Можно е поголемиот дел од времето да бидете под стрес. Љубовта од минатото ви се враќа. Вие дури и не знаете дали сакате помирување. Можни се несоница и нервоза.

ВОДОЛИЈА

Обидете се да ги исправите грешките што сте ги направиле порано на полето на работата, за некои работи да функционираат подобро. Не сакате да се откажете од партнерот кој се чини дека покажува дека сака да ве оддалечи од себе. Можни проблеми со нозете.

РИБИ

Ќе направите се што можете на ова поле, со цел да ги постигнете вашите цели и амбиции. Пред вас е многу поволна фаза за љубовни настани. Ви се појавува нова личност за да се заљубите. Внимавајте на внесот на шеќер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote